Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 127 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 4147
دیروز  ------------------دیروز ------------------14920
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 51370

پیش‌سازهاى مواد مخدر صنعتى از کشورهاى اروپایى به ایران صادر می‌شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


معاون قضایى دادستان کل کشورگفت: امروز اسناد و کشفیاتى داریم که ثابت می‌کند پیش‌سازهاى مواد مخدر صنعتى جهت تولید شیشه و بیش از هفتصد نوع مواد سمى و کشنده مخدر از برخی کشورهاى اروپایى به ایران و کشورهاى همسایه صادر مى گردد.


به گزارش خبرنگار قضایی فارس، سعید عمرانى معاون قضایى دادستان کل کشور در امر مبارزه با مواد مخدر در جلسه کمیته حقوقى ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: امروز اسناد و کشفیاتى داریم که ثابت می‌کند پیش‌سازهاى مواد مخدر صنعتى جهت تولید شیشه و بیش از هفتصد نوع مواد سمّى و کشنده مخدر از برخی کشورهاى اروپایى به ایران و کشورهاى همسایه صادر مى گردد.

وی گفت: ما همیشه به همکاران اروپایى خود تاکید کرده‌ایم که ایران در طول تاریخ چهل ساله بعد از پیروزى انقلاب اسلامى با تلاش وافر و مضاعف توام با تحمل هزینه‌هاى بسیار سنگین جانى و مالى، سیل انتقال و ترانزیت مواد به اروپا و بالکان را سد کرده و آن را به حداقل تقلیل داده است و این امر را نمى‌پذیرد و انتظار ندارد که اروپا پیش سازهاى تولیدی مواد مخدر خود را به مقصد لابراتوار‌ها و آشپزخانه‌هاى طبخ شیشه و مواد صنعتى به منطقه گسیل کند.

همچنین موموندی نماینده گمرک جمهورى اسلامى ایران گزارشى از اقدامات گمرک در افزایش کشف مواد و پیش ساز‌ها، استقرار دستگاه ایکس رى مخصوص کنترل خودروهاى سنگین در گمرک بازرگان و اجراى طرح‌هاى تحولى در گمرکات کشور ارائه کرده و بر استفاده و تجهیز گمرک به تکنولوژى روز برای کنترل کالاهاى ورودى و خروجى و افزایش سگ‌هاى موادیاب که از عوامل بسیار مؤثر در کشف مواد و پیش‌ساز‌ها مى باشند، تاکید کرد.

در پایان جلسه طرح‌هاى تحولى مصوب و شرح وظایف گمرک در طرح ملى مبارزه با مواد مخدر مندرج در برنامه ششم توسعه جهت اجرا ابلاغ شد.


منبع: فارس 97.09.05

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است