Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 104 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 16351
دیروز  ------------------دیروز ------------------17293
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 63854

معاون مقابله با عرضه و امور بين‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر: كشف بيش از 20 تن مواد مخدر، حين ورود به مرزهاي شرقي كشور

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


معاون مقابله با عرضه و امور بين‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر خبر داد: با تلاش جان بركفان مرزباني هنگ جكي‌گور، هنگ سراوان و انتظامي زابلي طي سه رشته اقدامات اطلاعاتي و عملياتي و در فاصله 3 روز، بيش از 20 تن مواد مخدر در مرز پاكستان و ايران در درگيري با قاچاقاچيان مسلح كشف شد.

به گزارش روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ سردار بهرام نوروزي در جمع ماموران مرزباني مستقر در هنگ مرزي سراوان، جكي‌گور و انتظامي زابلي گفت: با تلاش جان بركفان مرزباني هنگ جكي‌گور، هنگ سراوان و انتظامي زابلي، قاچاقاچيان مسلح قصد داشتند با استفاده از تاريكي شب و غفلت ماموران به مرز كشور وارد شوند ولي از آنجايي كه مرزبانان جمهوري اسلامي ايران هميشه هوشيار و آگاه هستند، با اقدامات اطلاعاتي و عملياتي از پيش تعيين شده و با برخورد برق‌‌آسا و غافلگيرانه كاروان‌هاي حامل 11 تن، 7 تن و حدود 3 تن مواد مخدر را به محاصره درآورند و پس از ساعت‌ها درگيري با وارد آوردن خسارات جاني و مالي موفق شدند بالغ بر 20 تن مواد مخدر را كشف و كاروان‌هاي حامل مواد مخدر را منهدم كنند كه برخي از افراد و قاچاقچيان مجروح و به داخل كشور پاكستان متواري شدند ليكن به‌منظور تعقيب و دستگيري فراريان، اقدامات و هماهنگيهاي قانوني با مرزبان كشور مقابل (پاكستان) به‌عمل آمده است.

وي افزود: نيت خالص شما جان بركفان و تلاش شبانه‌روزي‌تان به جهت انسداد مرزهاي شرقي كشور باعث شد يكي پس از ديگري كاروان‌هاي مسلح مواد مخدر منهدم و سرمايه‌هاي آنان كه بالغ بر 20 ميليارد تومان مي‌باشد به نابودي كشانده شود و جوانان اين مرز و بوم از خطر تهديد مواد مخدر نجات يابند و در اين مسير ديگر كشورها نيز در سايه تلاش جمهوري اسلامي ايران از اين امر بهره بردند.

معاون مقابله با عرضه ستاد اظهار داشت: گزارشات ديگري نيز وجود دارد كه نشان مي‌دهد قاچاقچيان مواد مخدر به دليل تحمل خسارت زياد و هزينه‌هاي سنگين در مرزهاي شرقي جمهوري اسلامي ايران مسير ترانزيت را به سمت دريا تغيير داده‌اند كه شايد از نظر آنان اين مسير به صرفه‌تر، كم‌هزينه‌تر و سودآورتر باشد.

نوروزي گفت: با توجه به سخت‌گيري‌هايي كه در مرزهاي جمهوري اسلامي به‌ويژه در شرق كشور به عمل آمده است هزينه كاروان‌هاي حمل و ترانزيت موادمخدر به شدت افزايش پيدا كرده است، انهدام كاروان و اعضاي آن، از بين رفتن سرمايه و تجهيزات، كشته و زخمي شدن منابع انساني و دستگيري قاچاقچيان و انهدام كاروانهاي حامل موادمخدر باعث شده است كه هزينه حمل موادمخدر قاچاقچيان بالا برود، لذا بنابر اطلاعات واصله اخيراً باندهاي ترانزيت موادمخدر و قاچاقچيان تصميماتي اتخاذ كرده‌اند كه ساده‌‌ترين و كم‌‌هزينه ترين مسير را انتخاب كنند كه آنهم مسير دريايي ترانزيت موادمخدر مي‌باشد.

وي افزود: تعداد خودروهايي كه در درگيريهاي اخير كشف شده اند 14 دستگاه خودرو بوده است و همچنين مقاديري سلاح و تجهيزات قاچاقچيان به غنيمت گرفته شده است.

اين مقام مسوول در ستاد بيان داشت: اين اقدام خوب و خداپسندانه شما عزيزان بازتاب بسيار مثبتي در سطح منطقه و بين‌المللي دارد و با توجه به اينكه در هفته آينده ششمين اجلاس وزاري ابتكار سه جانبه در تهران برگزار مي‌شود، اين اقدام برگ زريني از افتخارات جمهوري اسلامي ايران در حوزه مبارزه با مواد مخدر خواهد بود.

نوروزي با بيان اينكه اين عمليات‌ها، حركت جديدي در حوزه مبارزه با مواد مخدر بوده و موجب ايجاد ناامني در آن سوي مرز شده است، تصريح كرد: دشمن به اين باور رسيده كه شما با هر تاكتيك و برنامه‌اي در مقابل آنها مي‌ايستيد و با هدايت هر عملياتي، توانسته‌ايد به اين موفقيت بزرگ در كشور دست يابيد و اين خدمت بزرگي به مملكت، كشور، جوانان ما و حتي جامعه بين‌الملل مي‌باشد.

وي در ادامه، داشتن نيت خالص الهي، انجام كار اطلاعاتي و آمادگي رزمي با تاكتيك‌هاي لازم را از الزامات كار ماموران در درگيري با اشرار و سوداگران مرگ عنوان كرد و گفت: اگر اين مثلث را اساس كار خود قرار دهيد بدون شك در تمام عمليات‌ها موفق خواهيد بود.

معاون مقابله با عرضه ستاد گفت: شما، سختي‌هاي زيادي را از جمله، درگيري با اشرار، حضور شبانه‌روزي، بيداري و... تحمل مي‌كنيد اما به اين موضوع نيز توجه كنيد كه در مقابل اين سختي‌ها، از سوي خداوند متعال اجر معنوي برايتان در نظر گرفته شده كه با هيچ كدام از اين سختي‌ها قابل مقايسه نيست.

وي بيان داشت: ماموران مستقر در هنگ‌هاي مرزي، در خط مقدم مبارزه ايستاده‌اند و با كساني كه مي‌خواهند جوانان اين مرز و بوم را نابود كنند، مبارزه بي‌امان و شبانه‌روزي مي‌كنند و اميدوارم شاهد موفقيت بيشتر شما در اين عرصه باشيم.

وي در پايان تاكيد كرد: متجاوزان و قاچاقچيان مسلح بدانند كه به محض نزديك شدن به مرز جمهوري اسلامي ايران با شدت عمل ماموران مرزباني و يگان‌هاي تكاوري مواجه خواهند شد.

گفته مي‌شود؛ در پايان اين ديدار سردار نوروزي به نمايندگي از وزير كشور و دبيركل ستاد مبارزه با مواد مخدر، از فرماندهان و كاركنان مرزباني و انتظامي به‌طور ويژه تقدير و تشكر كرد.
منبع خبر: روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر24/9/91

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است