Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 209 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 1706
دیروز  ------------------دیروز ------------------16229
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 34194

مردم را باید در برابر اعتیاد واکسینه کرد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی گفت: جامعه، باید با آموزش مهارت‌های زندگی و توانایی "نه گفتن" در مقابل مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی واکسینه شود.


علی عسگر ظاهری در گفت‌وگو با روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: اساس کار و راه مقابله با اعتیاد، فرهنگ‌سازی و پیشگیری است، باید این کار از مهدکودک‌ها و دبستان‌ها آغاز شود و به سایر بخش‌ها و نهادها انتقال داده شود، آموزش مهارت‌های زندگی مهمترین بحثی است که در جامعه ما کمتر به آن پرداخته شده که باید این موضوع نهادینه شود.


عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید فرزندانمان با کلمه کلیدی و تاثیرگذار در زندگی موفق، یعنی "نه گفتن " آشنا شوند تا بتوانند به راحتی با نه گفتن، از مقابل دوستانی که وی را ترغیب به مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی می‌کنند، عبور کنند.


ظاهری با تاکید بر نظارت بیشتر در مرزهای کشور به منظور جلوگیری از ورود و خروج مواد مخدر صنعتی و شیمیایی گفت: ضروری است، راهکارهای مقابله‌ای در مرزها بیشتر شود و همچنین مواد مخدر صنعتی و شیمیایی که در زیرزمین خانه‌ها تهیه و تولید می‌شوند، توسط مردم به مسوولان گزارش شوند تا منهدم گردند.


وی اظهار داشت: اعتیاد خانماسوز است و امروزه نسل آینده کشور را با انواع مخدرها تهدید می کند، همه ما به عنوان مردم عادی، دانشجو، فرهیخته، هنرمند، ورزشکار، مسوول و غیره باید نگران این پدیده باشیم و دولت را یاری کنیم.


نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی به بحث درمان معتادان اشاره کرد و گفت: مردم باید اعتیاد را به عنوان یک بیماری باور و بپذیرند، وقتی فردی از خانواده و بستگان آلوده به مصرف مواد مخدر می‌شود، او را طرد نکنند، بلکه باید به همراه جامعه، وی را حمایت و تشویق به درمان و بهبودی کنند.


ظاهری افزود: طرد فرد معتاد از خانواده و جامعه باعث آلوده شدن سایر افراد می‌شود و مانند یک بیماری مسری به دیگران انتقال می‌یابد، باید از خانواده‌ها بخواهیم که آنها را حمایت کرده و پس از بهبودی کامل و درمان، جامعه نیز پذیرای آنها باشد.
وی خاطرنشان کرد: جامعه‌ای سالم است که فرهنگ غنی و پاسخگو داشته باشد، توانمندسازی والدین و سایر افراد جامعه در برابر آسیب‌های اجتماعی که در راس آنها اعتیاد به مصرف مواد مخدر قرار دارد، منجر می‌شود نسل امروز و آینده دارای سلامت جسم و روان باشد در اینصورت توسعه کشور نیز اتفاق می‌افتد.


منبع: روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر97.08.07

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است