Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 183 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 2332
دیروز  ------------------دیروز ------------------16229
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 34820

شهردار تهران : تلاش مدیریت شهری برای بهبود آسیب های اجتماعی در پایتخت

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
شهردار تهران بر ضرورت تقویت سازمان های مردم نهاد برای مقابله با آسیب های اجتماعی به ویژه تکدی گری تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، سید محمدعلی افشانی در آیین افتتاح مرکز فوریت های خدمات اجتماعی شهر تهران که با حضور محمدحسین مقیمی استاندار تهران و عیسی فرهادی فرماندار تهران برگزار شد، گفت: امروز روزی به یادماندنی است چراکه اقدام بزرگی توسط شهرداری تهران، استانداری و فرمانداری انجام شده است.

وی ادامه داد: متاسفانه در کشور ما به حجم پروژه ها و اعتبارات هزینه شده نگاه می کنند، اما گاهی یک حرکت اجتماعی کوچک تاثیر بزرگی برجای می گذارد.

شهردار تهران با بیان اینکه یکی موضوعات مهم در راه اندازی مرکز فوریت های خدمات اجتماعی شهر تهران این است که دستگاه های متولی کنار هم نشستند و اقدامی بزرگ را به سرانجام رساندند، گفت: رنج خانواده های آسیب دیده از اعتیاد و فقر بسیار است، ما نمی دانیم فرزند یک معتاد چه سختی هایی را در جامعه تحمل می کند و چگونه اعتیاد پدر خود را از دوستان و همکلاسی ها پنهان می سازد.

افشانی افزود: یا زمانی که انسانی جلوی مردم را در خیابان می گیرد و طلب پول می کند، این انسان تمام حرمت هایش را کنار گذاشته و یک موجود تحقیر شده است. واقعیت این است که نباید به سادگی از کنار این موضوعات گذشت، باید کنکاش کرد و متوجه شد انسانی که باید خلیفه الله باشد تحت چه شرایطی چنین تحقیری را می پذیرد.  

شهردار تهران با بیان اینکه برخی از افراد و مسئولان در این زمینه اقدامی انجام نمی دهند و برای من سوال است که این افراد چگونه با مسائل کنار آمده اند، عنوان کرد: معتقدم مسئولان نباید در برابر این صحنه ها آرامش داشته باشند.

افشانی در ادامه گفت: در موضوع مقابله با آسیب های اجتماعی شهرداری تهران کم ترین مسئولیت را بر عهده دارد، اما تمام تلاش خود را برای مقابله با این پدیده زشت می کند. در ابتدای مسئولیت خود در شهرداری تهران نیز به مسئولان گفتم باید کاری کنیم تا پایان سال دیگر در شهر متکدی نداشته باشیم.

وی تصریح کرد: شهروندان ما باید بدانند کمک به متکدیان کار درستی نیست، درست آن است که سازمان های مردم نهاد فعال شوند و با این آسیب ها مقابله کنند.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه نباید منتظر بودجه دولت در این زمینه ماند، گفت: تجربه من در استانداری فارس نشان می دهد اگر این سازمان ها اعتماد مردم را جلب کنند، مردم نوع دوست کشورمان کمک های بسیاری برای حل این معضل خواهند کرد.


منبع: مهر 97.08.02

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است