Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 147 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 3613
دیروز  ------------------دیروز ------------------21213
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

پرداخت وام ۱۵۰ میلیون ریالی اشتغال به معتادان بهبود یافته

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان برخوار پرداخت وام ۱۵۰ میلیون ریالی اشتغال به معتادان بهبود یافته، به منظور رفع معضل اشتغال این گروه مطرح شد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان، جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان برخوار به ریاست محمد حسن قمی فرماندار و سایر اعضا شورا در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.


محمد حسن قمی فرماندار برخوار با بیان این مطلب که کمیته مبارزه با مواد مخدر یکی از کمیته های مهم در فرمانداری است، گفت: با به صدا درآمدن زنگ خطر مصرف مواد مخدر در گروه های سنی مختلف لزوم آگاهی سازی در خصوص مصرف و موارد پیشگیرانه برای هر سن و طیفی لازم است.


وی در ادامه اضافه نمود: امروزه این مساله به معضلی برای جامعه تبدیل شده چرا که علاوه بر تحمیل هزینه های هنگفت به جامعه، زوال جامعه را نیز به دنبال دارد.


فرماندار شهرستان برخوار در ادامه خواست تا این مسئله با جدیت مضاعف از سوی مدیران و روسای ادارات مرتبط در شهرستان مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.


نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به افزایش ۵۶ درصدی کشفیات مواد مخدر در شهرستان برخوار، اظهار داشت: آموزش مهارت های اجتماعی و ارتباطی به والدین از طریق آگاه کردن آنان از پیامدهای زیان بار مصرف مواد مخدر، آموزش مهارت های زندگی از کودکی به نوجوانی و همچنین بررسی و رفع مشکلات فردی شخص معتاد از جمله مهم ترین راهکارهای پیشگیری از گسترش و رواج مصرف مواد مخدر در بین جوانان و نوجوانان است.


وی در ادامه با بیان این مطلب که یکی از معضلات جدی معتادان بهبود یافته مسئله اشتغال است، تصریح کرد: براساس دستور العمل ابلاغی اشتغال معتادین بهبود یافته و خانوده های آنها که سال گذشته به دستگاههای عضو شورا ابلاغ شده، تسهیلات اشتغالزایی از ۱۰ میلیون تومان به ۱۵ میلیون تومان افزایش و پرداخت ۵۰ درصد از حق بیمه کارفرما نیز افزایش پیدا کرده است.


دکتر محمد حسن قمی اشاره‌ای هم به اهمیت بالای انجمن NA در بهبودی کامل افراد معتاد داشت و خاطرنشان ساخت: طرح NA در کمپ های برخوار فعال تر شود.


فرماندار شهرستان برخوار در پایان از سایر دستگاهها در خصوص همکاری، همراهی و حرکت در راستای وظایف خود در جهت مبارزه با مواد مخدر در سطح شهرستان تقدیر و تشکر کرد.


گفتنی است در ادامه جلسه مصوبات جلسه قبل مطرح و سایرین به بیان گزارش عملکرد خود پرداختند.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان97.07.19

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است