Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 260 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 1984
دیروز  ------------------دیروز ------------------16229
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 34472

توافق سازمان خدمات اجتماعی و بهزیستی در درمان معتادان

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


جلسه سوم کارگروه تنظیم سند اقدام در خصوص برنامه ها و طرح های مشترک شهرداری تهران و سازمان بهزیستی در خصوص اجرایی کردن بند 3 ماده 80 قانون برنامه ششم توسعه برگزار شد.


‎به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، سید نجم‌الدین محمدی مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت : هدف تشکیل این کمیسیون همکاری مشترک میان ما و سازمان بهزیستی است.

‎وی با اشاره به احساس مسئولیت همگانی در برابر آسیب های اجتماعی افزود : شهرداری وظیفه دارد زیرساخت ارائه کند و این کار را می کند اما صلاحیت چگونگی پیمودن مسیر ساماندهى و درمان معتادین و اداره این مراکز با همکارى نهادهای تخصصی مانند بهزیستی و سایر نهادهاى ذى ربط دیگر است.

‎محمدی خاطر نشان کرد: این فرایند تعاملی می تواند به کاهش آسیب های اجتماعی در پایتخت کمک شایانی کند.

فرید براتی رئیس توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور نیز در این نشست گفت: مسایل مختلف اجتماعی می توانند مبنای بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی باشند و رفع تمام آسیب های اجتماعی نمی تواند محدود به یک سازمان یا دستگاه دولتی باشد، به طوری که همواره باید با همکاری و هماهنگی های متعدد در میان دستگاه های مختلف در پی پیشگیری و رفع آسیب های اجتماعی گام برداشت و در حال حاضر با امکاناتی که بهزیستی دارد می تواند در تمام زمینه ها با شهرداری همکاری های لازم را داشته باشد.

وى با اشاره به اینکه دیگر نهادهاى تخصصى نیز نباید از زیر مسئولیت خود در حوزه کاهش آسیب هاى اجتماعى شانه خالى کنند گفت: وجود رویکرد علمى و تخصصى با استفاده از تجربیات جهانى و تحقیقات صورت گرفته توسط نهادهاى علمى و حاکمیتى کلید حل معضلات اجتماعى است لذا از سایر سازمان ها نیز می خواهیم که در زمینه پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی با در نظر گرفتن پروتکل ها و آئین نامه های مربوطه، ما را یارى نمایند.

محمد حقانی مشاور امور اجتماعی معاونت اجتماعی شهرداری گفت : آسیب های اجتماعی که چهره انسانی دارد باید از شهر تهران رخت ببندد و این مهم نیازمند تلاش فرد فرد ما در کنار یکدیگر است.

جلوگیرى از ادامه یافتن این روند به همت همکارى نهادهاى متخصص چه در حوزه زیرساخت و امکانات و چه در حوزه درمان و توانمندسازى میتواند تاثیر بسزایى در کاهش آسیب هاى اجتماعى و تغییر چهره شهرمان داشته باشد.

‎کارگروه ایجاد شده متشکل از مدیران سازمان خدمات اجتماعی و سازمان بهزیستی، روز گذشته در سومین نشست خود بر آن شدند طبق مُر قانون شهرداری و به تبع آن سازمان خدمات اجتماعی زیرساخت های خود را در اختیار سازمان بهزیستی قرارداده و ادامه ساماندهى و درمان معتادین را در کنار سازمان بهزیستى و ستاد مبارزه با مواد مخدر و نهادهاى ذى ربط دیگر پیگیرى کند.


منبع: فارس 97.06.20

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است