Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 189 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 7567
دیروز  ------------------دیروز ------------------8607
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 23826

ورود کاربران

ضرورت هم‌افزایی مراکز اقامتی میان مدت ترک اعتیاد برای اجرای فعالیت‌های درمانی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: مراکز اقامتی میان مدت ترک اعتیاد نسبت به همبستگی، همدلی، وحدت رویه و انسجام در فعالیت‌های درمانی و اجرای برنامه‌های فرهنگی و پیشگیری بیش از پیش اهتمام ورزند.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدرچهارمحال و بختیاری؛ سید قدیر مرتضوی در کارگاه توجیهی مدیران مراکز درمان اقامتی که با حضور مدیرکل بهزیستی استان و جمعی از کارشناسان ذی‌ربط در محل بهزیستی برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: مراکز اقامتی باید حسب پروتکل ابلاغی ستاد فعالیت‌ها، امکانات و تجهیزات را تامین و همچنین نیروهای کارشناس و توانمند را در مراکز به کار گرفته و موارد مندرج در دستورالعمل را مدنظر داشته باشند.


دبیر شورا افزود: انتظار داریم مدیران مراکز در کنار امر درمان در اجرای برنامه‌های فرهنگی و پیشگیری به کمک دستگاه‌های متولی امر مبارزه با مواد مخدر بیایند و با ارائه طرح و برنامه و با حمایت و همکاری دبیرخانه شورا و اداره کل بهزیستی در گروه‌های هدف اقدام به فعالیت کنند زیرا معتقدیم تشکل‌های غیردولتی بازوان توانمند در اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های ستاد هستند و ما این فرصت را مغتنم شمرده و برای اجرای برنامه های کاهش آسیب از این ظرفیت نهایت استفاده را خواهیم کرد.


سپس مدیرکل بهزیستی استان در این جلسه گفت: امسال برنامه‌ریزی‌هایی برای کمک و مساعدت‌های مادی و معنوی و همچنین نظارت هر چه بیشتر بر فعالیت مراکز در نظر داریم و از این پس با اهتمام بیشتری مراکز را رصد خواهیم کرد.


وی با توجه اینکه برخی مراکز دچار مشکلات و وارد حواشی ناخواسته شده‌اند از تمامی مدیران و مسئولین مراکز خواست شرایط مرکز را با پروتکل ابلاغی وفق دهند تا از بروز مشکلات و آسیب‌ها و یا تخلفات احتمالی جلوگیری شود.


میرزائی افزود: یکی از مسائل مهم درمان اعتیاد، درمان بدون دارو است این یعنی درمان افراد با احساسات، عواطف، حس همدری، محبت و...  است و اگر اتفاقی بیفتد و بر احساسات افراد خدشه وارد شود جبران آن بسیار سخت خواهد بود لذا تصمیماتی برای ارائه تسهیلات و حمایت‌های مادی - معنوی نظر گرفته شده که در آینده به آن خواهیم پرداخت.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدرچهارمحال و بختیاری97.06.20

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است