Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 167 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 7853
دیروز  ------------------دیروز ------------------8607
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 24112

ورود کاربران

70 برنامه فرهنگی مبارزه با اعتیاد در ایلام اجرا می شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ایلام از اختصاص 30 میلیارد ریال اعتبار مصوب به دستگاه های اجرایی برای مبارزه و پیشگیری از ابتلا به مواد مخدر در استان خبر داد که قرار است برای اجرای 70 طرح هزینه شود.

فهد کمالوندی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان اعتبار نسبت به مدت مشابه سال قبل 70 درصد رشد داشته است.


وی ادامه داد: 11 دستگاه اجرایی 70 برنامه فرهنگی با تمرکز در محلات پر خطر و کانون های کار و مراکز آموزشی و در بین خانواده های آسیب پذیر انجام می دهند.
وی همپوشانی و موازی کاری دستگاه ها در امر مبارزه با مواد مخدر را از جمله مشکلات اجرای طرح های پیشگیری از اعتیاد در سال های قبل اعلام کرد و ابراز امیدواری کرد: امسال این مشکلات برطرف شود و برنامه های موثری در راستای آگاه سازی افراد اجرا شود.


کمالوند گفت: تشکل های مردمی در راستای مبارزه با مواد مخدر در استان تشکیل شده که با همکاری امور اجتماعی و دبیرخانه مبارزه با مواد مخدر برنامه های متنوعی در راستای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر اجرا می کنند.


بر اساس آمار منابع رسمی 2 میلیون و 800 نفر معتاد کشور هستند که 11 هزار نفر در استان ایلام است و نرخ شیوع اعتیاد در کشور 5.1 و در ایلام 1.9 درصد است.


میانگین سن شروع اعتیاد در کشور حدود 24 سال است که این میزان در استان ایلام کمتر و کمی بیش از 21 سال بوده و مایه نگرانی است.


منبع: ایرنا 97.06.19

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است