Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 217 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 7221
دیروز  ------------------دیروز ------------------8607
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 23480

ورود کاربران

اهمیت پاکسازی چهره شهر از حضور معتادان متجاهر و دارای رفتارهای پرخطر

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان خراسان رضوی، پاکسازی چهره شهر از معتادان متجاهر و دارای رفتارهای پرخطر و کاهش آسیب‌های ناشی از مصرف مواد را از اهداف فعالیت مراکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان متجاهر دانست.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی؛ محمدحسن جهان ضمن تقدیر و تشکر از مسولین اداره کل بهزیستی استان و مدیر مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان متجاهر (ماده 16) گفت: هدف اصلی از اجرای ماده 16 قانون مبارزه با مواد مخدر، پاکسازی چهره شهر از حضور معتادان متجاهر و دارای رفتارهای پرخطر، کاهش آسیب‌های ناشی از مصرف مواد، ایجاد امنیت و آرامش برای شهروندان و بازگرداندن معتادان متجاهر به آغوش خانواده و جامعه است.


وی تاکید کرد: ستاد مبارزه با مواد مخدر سالانه اعتبارات قابل توجهی را به سازمان بهزیستی در راستای اجرای مواد 15 و 16 قانون واگذار می‌کند. با این حال، ستاد مبارزه با مواد مخدر و شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان به تنهایی قادر به تامین تمامی اعتبارات و امکانات مورد نیاز اجرای ماده 16 و حل کردن مشکل معتادان متجاهر نیستند بلکه این امر نیازمند ورود فعالانه تمامی دستگاه‌های عضو شورا به این حوزه می‌باشد.


وی بیان داشت: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تلاش می‌کند مشکلات مطرح شده از سوی مدیر مرکز ماده 16 را از طریق ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری پیگیری کند تا به امید خدا مسیر فعالیت این مراکز تسهیل شده و ماده 16 قانون که یک تکلیف قانونی برای تمام دستگاههای مسول است به نحو مطلوبی اجرا شود.


همچنین مدیر مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان متجاهر موسوم به ماده 16 گزارشی از آخرین وضعیت فعالیت مراکز دولتی ماده 16 مردان و زنان و همچنین مراکز تبصره 2 ماده 16 مشهد ارائه کرد و گفت: تعداد 1400 نفر معتاد متجاهر که توسط پلیس از مناطق آلوده و حاشیه شهر جمع آوری شده‌اند با حکم قضایی در مراکز ده گانه ماده  16 و تبصره 2 ماده 16 در حال نگهداری و طی کردن دوره درمان هستند.


وی تاکید کرد: بر اساس تدابیر اداره کل بهزیستی استان و با برنامه ریزی‌های به عمل آمده اولویت اقدامات این مراکز بر بهبود کیفی خدمات متمرکز شده و با حمایت‌های شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان، سپاه امام رضا (ع)، شهرداری مشهد و سایر دستگاه‌های عضو شورا اقدامات قابل توجهی با هدف تسهیل فرایند بهبود روانی اجتماعی بیماران در مراکز مذکور اجرا شده است.


مدیر مرکز ماده 16 ادامه داد: زیارت دسته جمعی بیماران از حرم مطهر رضوی، برگزاری اولین جشنواره فرهنگی ورزشی مراکز، برگزاری مراسم جشن با همکاری اداره کل بهزیستی و شهرداری و با حضور کارکنان، مدیران و بیماران مراکز در محل فرهنگسرای قرآن و عترت، برگزاری مراسم ویژه جشن های دهه کرامت در مرکز خلق آباد، برگزاری دوره‌ای جشن پاکی بهبودیافتگان مراکز از جمله برنامه‌های مرکز است.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی97.06.18

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است