Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 235 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 7473
دیروز  ------------------دیروز ------------------8607
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 23732

ورود کاربران

از ابتداي سال تاكنون؛ 20 هزار نفر آموزش‌هاي پيشگيري از اعتياد را توسط هلال احمر فراگرفتند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی مشاور رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در امور آموزش و پژوهش با بيان اينكه سالانه 50 هزار نفر در برنامه‌های فرهنگی و آموزشی پیشگیری از اعتیاد هلال احمر شرکت می‌کنند، گفت: از ابتداي سال تاكنون 20 هزار نفر در سراسر کشور، آموزش‌هاي پيشگيري از اعتياد را توسط اين سازمان فراگرفته‌اند.


كبري محمدي در گفتگو با روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: جمعیت هلال احمر عضو ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور است و مهمترین وظیفه آن براساس قوانین بالادستی، آموزش جوانان می‌باشد، به همین جهت وظایف و تکالیفی را در این راستا بر عهده دارد.


وي افزود: سازمان هلال احمر معتقد است كه آموزش‌ بدون برنامه و مدون براي رسيدن به هدف، تنها مي‌تواند يك ذهنيت را به نوجوانان و جوانان بدهد و به يك باور دروني و رفتارهاي شناختي تبديل نمي‌شود.


مشاور رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در ادامه با اشاره به "طرح پيمان" گفت: هلال احمر، اين طرح را در سال 95 و با حمايت ستاد مبارزه با مواد مخدر آغاز كرد، در طرح پیمان، جوانان از  سراسر کشور در هلال احمر در جهت پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر و سوء مصرف مواد در بین همسالانشان فعالیت می‌کنند و هم پیمان می‌شوند تا بتوانند هر چه بیشتر جامعه جوان کشور را از آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد به مواد مخدر محفوظ بدارند.


محمدي افزود: در گام اول این طرح، 1000 جوان به عنوان سرگروه انتخاب شدند و آموزش‌های پیشگیری به آنان ارائه شد. پس از آن هر سرگروه، هفت نفر از دوستان خود را دعوت کرد و آموزش‌هایي در قالب مولتی مدیا در اختیارشان قرار داده شد. در نهایت این جوانان پس از کسب آموزش‌ها و پذیرش در آزمون، فعالیت خود را آغاز کردند.


وي ادامه داد: سال گذشته نيز مرحله دوم طرح ملی پیمان با هدف آموزش و توانمندسازی اعضای جوانان هلال احمر در تبريز برگزار شد و در پایان برنامه، شیوه‌نامه طرح در میان سرگروه‌های شرکت‌کننده توزیع شد تا آنان به صورت يكسان و با روشي يكسان، آموزش‌ها را به همسالان خود ارائه كنند.


اين مقام مسئول در سازمان هلال احمر تصريح كرد: در طرح پيمان، از جوانان خواسته‌ايم تا خود را در معرض خطرات مواد مخدر قرار ندهند و با کسب مهارت‌ها و آموزش‌های لازم خود و دوستان و خانواده خود را در برابر این بلای خانمانسوز واکسینه کنند و بصورت مدل آبشاری، آموخته‌های خود را به همسالان خود انتقال دهند و موجب گسترش آگاهی مردم و جوانان از اعتیاد شوند و به نوعی پیام‌رسان این کارگاه‌ها به همسالان خود باشند.


محمدي بيان داشت: همچنين در سراسر كشور به استان‌ها ابلاغ كرديم كه اعضاي جديدالورود هلال احمر در اختيار سرگروه‌ها قرار داده شوند تا يك دوره آموزشي پيشگيري از اعتياد را فرا بگيرند.


وي افزود: سال گذشته، کارگاه‌هاي پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با رویکرد اجتماع محور در مناطقه حاشيه‌نشين با هدف توانمندسازی سرگروه‌های طرح ملی پیمان و تاکید بر آموزش همتایان و اجرای پروژه توانمندسازی محلی در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی برگزار شد تا جوانان ياد بگيرند در اين مناطق اگر قرار است اقدامي صورت بگيرد، بايد از ظرفيت‌هاي خود مردم استفاده شود.


محمدي ادامه داد: روش‌هاي ارتباط با مردم، جلب مخاطبان، ايجاد گروه و حساس‌سازي مردم از آموزه‌هاي مهم در اين كارگاه‌هاي اجتماع محور به جوانان حاشيه‌نشين بود تا آنان خودشان مروج پيشگيري از اعتياد در مناطق پيشگيري از اعتياد باشند.


مشاور رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در امور آموزش و پژوهش بيان داشت: یکی از نکات مهم این طرح، بسیج مردم و مشارکت عمومی آنهاست که سبب احساس مالکیت نسبت به برنامه‌ها و در نهایت منجر به افزایش موفقیت طرح می‌شود.


محمدي در ادامه، رويكرد اجتماعي شدن مبارزه با مواد مخدر را خوب ارزيابي كرد و گفت: حساس‌سازي در بين مردم خوب است اما بايد كارشناسي‌تر عمل كرد، ورود مردم به حوزه مبارزه بايد ساز و كار داشته باشد و كارهاي زيرساختي انجام شود، همچنين تمام دستگاه‌هاي عضو ستاد فعال باشند و هر كدام گوشه كار را دست بگيرند و در عين حال از وظايف يكديگر باخبر باشند.


وي در پايان گفت: امروز مواد مخدر در اشکال گوناگون در جامعه ما بروز و ظهور پیدا کرده است و جمعیت هلال احمر در حد توان خود در راستای آگاهی‌بخشی جوانان و جامعه در کنار سایر دستگاه‌ها فعالیت می‌كند.


منبع: روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر97.06.18

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است