Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 190 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 2161
دیروز  ------------------دیروز ------------------16229
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 34649

در سال جاری؛ 3500 کیلوگرم مواد مخدر در سمنان کشف شد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: سه هزار و 500 کیلوگرم انواع مواد مخدر امسال در این استان کشف و در این مدت دو هزار قاچاقچی دستگیر شدند.

سردار روح الامین قاسمی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان این که امسال کشف مواد مخدر در سمنان، 97 درصد افزایش داشته است افزود: روند شناسایی قاچاقچیان برای ریشه کنی مصرف و جابجایی این بلای خانمان سوز در دستور کار نهادهای انتظامی استان قرار دارد.


قاسمی ادامه داد: ریشه وقوع بسیاری از جرایم از مواد مخدر ناشی می‌شود و برای آگاه ‌سازی جوان‌ ها به‌ ویژه نوجوانان کارگاه‌ های آموزشی مواد مخدر به ‌صورت دوره ‌ای در مدرسه های استان سمنان برگزار می ‌شود.


فرمانده انتظامی سمنان تصریح کرد: بیشتر مواد مخدر کشف ‌شده مربوط به خودروهای عبوری است و از دید قاچاقچیان، سمنان به ‌عنوان استانی برای گذر محموله‌ های مواد مخدر به شمار می ‌رود که با تیزبینی ماموران پاسگاه‌ های نیروی انتظامی، این محموله از رسیدن به مقصد بازمانده و منجر به کشف و شناسایی آن‌ ها می ‌شود.


وی ادامه داد: با توجه به این که اعتیاد و آسیب‌ های ناشی از آن متوجه کل جامعه است بنابراین مبارزه جدی با آن تنها در اختیار نیروی انتظامی نیست و نهادهای مختلفی در این کار دخالت دارند که حضور و مشارکت همه‌ جانبه آن ها می ‌تواند به کاهش ناهنجاری ‌های ناشی از مصرف موارد مخدر منجر شود.


به گزارش ایرنا، در ماه مرداد امسال یک کارگاه تولید مواد مخدر صنعتی در گرمسار شناسایی شد و ماموران نیروی انتظامی در این شهرستان در عملیاتی 50کیلوگرم ماده صنعتی مخدر و محلول پیش ساز را کشف و تحویل مقام های قضایی دادند.


در دو سال گذشته کشف انواع مواد مخدر در استان سمنان بیش از 100 درصد افزایش داشت.


استان سمنان هشت شهرستان و بیش از 700 هزار نفر جمعیت دارد.

منبع: ایرنا 97.06.17

 

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است