Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 153 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 4338
دیروز  ------------------دیروز ------------------11692
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 4338

نقش مهم رسانه‌ها و فعالیت‌های هنری در مبارزه همه جانبه با مواد مخدر

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 


استاندار اصفهان بر لزوم افزایش نشاط اجتماعی و ایجاد شادابی در فضای جامعه، نقش مهم رسانه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و هنری و مدیریت شهری در عدم گرایش به مواد مخدر و مبارزه همه جانبه با این پدیده خانمانسوز تاکید کرد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان؛ دکتر مهرعلیزاده در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و سایر اعضا برگزار شد، ضمن تقدیر از موفقیت ورزشکاران و مدال آوران خصوصاً ورزشکاران استان اصفهان که در بازی‌های آسیایی جاکارتا خوش درخشیدند، اظهار داشت: روند رشد یابنده فعالیت‌های ورزشی همگانی و حرفه‌ای، در عدم گرایش جامعه به سمت اعتیاد به مواد مخدر بسیار موثر است.


وی با تاکید بر لزوم افزایش نشاط اجتماعی و شادابی در فضای جامعه، بیان کرد: باید به جای برگزاری برخی جلسات کلیشه‌ای و کارهای قالبی، با تدبیر و خلاقیت در جهت کاهش اعتیاد به مواد مخدر اقدام کنیم.


استاندار با اشاره به نقش موثر رسانه‌ها و فعالیت‌های هنری در عدم گرایش به اعتیاد گفت: اشتغال، نشاط اجتماعی، احساس امیدواری و آرامش فرد در جامعه می‌تواند در کاهش اعتیاد به مواد مخدر بسیار موثر باشد و در این زمینه نقش چشمگیر حوزه فرهنگ و هنر و رسانه ها، غیر قابل انکار است.


مهرعلیزاده با توصیه به دستگاه‌های اجرایی گفت: نباید به مقوله مبارزه با مواد مخدر به عنوان یک شغل و وظیفه صرف اداری نگاه کرد، بلکه همه دستگاه‌ها باید وظیفه ذاتی خود را با دقت و تدبیر انجام دهند.


وی به تدوین برنامه خاص استان در کنار برنامه جامع مبارزه با مواد مخدر در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: نوع تصمیم‌گیری و برخورد با مسئله مواد مخدر با توجه به فرهنگ و نیاز هر استان متفاوت است و باید بر اساس گروه‌های مرجع و اثرگذار و فرهنگ خانواده‌ها در هر استان، راهکارهای متفاوت و منحصر به فرد پیگیری شود.


وی از شهرداری اصفهان خواست تا در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی با انجام امور کارشناسی شده در فضاهای عمومی شهری، مذمومیت مواد مخدر را هنرمندانه نشان داده و جامعه را از خطرات ابتلا به مواد مخدر آگاه کند.


همچنین در پایان جلسه، اصغر هدایت، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان گزارشی در مورد آمار کشفیات در استان، مصوبات سفر اخیر وزیر کشور به اصفهان و تفاهم نامه های منعقد شده با دستگاه های اجرایی در حوزه های مختلف آموزش، پیشگیری و مقابله با مواد مخدر ارائه داد.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان97.06.15

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است