Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 180 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 4373
دیروز  ------------------دیروز ------------------11692
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 4373

آذربایجان شرقی در شیوع اعتیاد در رتبه 28 کشوری قرار دارد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی گفت: استان از نظر شیوع اعتیاد پایین‌تر از سطح متوسط کشوری است و رتبه ۲۸ را در بین ۳۱ استان کشور دارد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی؛ بهروز مهدوی در حاشیه شرکت در چهارمین جشنواره ملی کباب در شهرستان بناب گفت: شهرستان بناب همواره میزبان برگزاری جشنواره‌های متعددی است و باید قدردان گذشتگانی باشیم که بنای این جشنواره‌ها را گذاشتند.
وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره‌های عمومی در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش بسزایی دارند؛ تصریح کرد: سهم شهرستان بناب از آسیب‌های اجتماعی در مقايسه با ساير شهرستاهای استان پایین‌تر است.


دبیر شورا با بیان اینکه آذربایجان شرقی از نظر شیوع اعتیاد پایین‌تر از سطح متوسط کشوری است و رتبه ۲۸ را در بین ۳۱ استان کشور دارد؛ گفت: این رتبه بدین معنا نيست که از موضوع اعتیاد در استان غافل شويم، متأسفانه در بخش جوان رشد داریم و با این وضعیت شاهد افزایش رشد معتادان در حوزه جوانان و زنان هستیم.


مهدوی همچنین گفت: روان گردان‌ها که جزو مواد مخدر صنعتی هستند، ضررهای جبران ناپذیری را به اقشار مختلف خصوصا جوانان وارد می کنند، اقشار مختلف جامعه، خصوصا خانواده ها و ارگان های فرهنگی باید آگاهی های لازم در مورد این روان گردان ها به دست آورده و به اطلاع مردم برسانند.


وی از اصحاب رسانه و متولیان فرهنگی به عنوان کدهای فرهنگی خواست در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی قدم‌های لازم و موثری را بردارند تا با فعالیت روز افزون خود شاهد کاهش هرچه بیشتر آمارهای به دست آمده در این حوزه باشیم.


دبیر شورا در ادامه با اشاره به برقراری امنیت در کشور، امنیت حاضر را مرهون تلاش‌های بی وقفه خدمتکاران خدوم کشور دانست و یادآور شد: تلاشگران این عرصه فعالیت‌های دشمن را رصد کرده‌اند و با کوشش بی وقفه‌ی آنان امروز شاهد برقراری امنیت پایدار در کشور هستیم.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی97.06.15

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است