Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 275 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 1925
دیروز  ------------------دیروز ------------------16229
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 34413

مواد مخدر جدید، یکی از چالش‌های پیش روی بخش اعتیاد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، یکی از چالش‌های پیش روی بخش اعتیاد را مواجه شدن با مواد مخدر جدید عنوان کرد که نمی‌توان با آن‌ها برخورد قانونی داشت.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛ دکتر احمد حاجبی در دوازدهمین همایش بین‌المللی دانش اعتیاد، با بیان این مطلب گفت: یکی از نگرانی‌های ما در یکی دو دهه اخیر در بخش اعتیاد چرخش مواد رایج توسط مصرف کنندگان است.

وی با اعلام اینکه هر ساله تعداد زیادی از مواد مخدر و روانگردان‌ها از چرخه مصرف خارج می‌شود، افزود: متأسفانه با خروج این قبیل مواد شاهد ورود مواد جدیدی هستیم که برای برخورد با آن‌ها با چالش مواجه شده ایم، زیرا تا زمانی که بتوان این مواد را شناسایی کرد و آن‌ها را در دسته مواد مخدر و روانگردان قرار داد در دسترس مصرف کنندگان قرار گرفته است.

مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: هنوز نمی‌توانیم با مواد جدیدی که وارد چرخه مصرف می‌شود برخورد قانونی داشته باشیم و همین مسأله مدیریت کاهش آسیب اعتیاد را دشوار می‌کند.

دکتر حاجبی درخصوص اقدامات وزارت بهداشت برای ارزیابی فنی و علمی مواد جدید افزود: در چند ماه گذشته تصمیماتی اتخاذ شده است که براساس آن، هر ماده‌ای که وارد می‌شود مورد ارزیابی فنی و علمی وزارت بهداشت قرار می‌گیرد که این کار باعث خواهد شد زودتر بتوانیم در مسیر برخورد با مواد جدید اقدام کنیم.


منبع: صدا و سیما97.06.14

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است