Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 171 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 4358
دیروز  ------------------دیروز ------------------11692
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 4358

کاهش اعتیاد مستلزم تدبیر و خلاقیت است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


استاندار اصفهان گفت: باید به جای برگزاری برخی جلسات کلیشه ای و کارهای قالبی با تدبیر و خلاقیت درمسیر کاهش اعتیاد به مواد مخدر قدم برداشت.

به گزارش ایرنا، محسن مهرعلیزاده روز چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان بر لزوم افزایش نشاط اجتماعی تاکید کرد و افزود: اشتغال، نشاط اجتماعی، احساس امیدواری و آرامش فرد در جامعه، می تواند در کاهش اعتیاد به مواد مخدر بسیار موثر باشد و در این زمینه نقش چشمگیر حوزه فرهنگ و هنر و رسانه ها، غیر قابل انکار است.


وی با توصیه به دستگاه های اجرایی افزود: نباید به مقوله مبارزه با مواد مخدر به عنوان یک شغل و وظیفه صرف اداری نگاه کرد، بلکه همه دستگاه ها باید وظیفه ذاتی خود را با دقت و تدبیر انجام دهند.


استاندار اصفهان همچنین به تدوین برنامه خاص استان در کنار برنامه جامع مبارزه با مواد مخدر در کشور اشاره کرد و گفت: نوع تصمیم گیری و برخورد با مواد مخدر با توجه به فرهنگ و نیاز هر استان متفاوت است و باید بر اساس گروه های مرجع و اثرگذار و فرهنگ خانواده ها در هر استان، راهکارهای متفاوت و منحصر به فرد پیگیری شود.


وی از شهرداری اصفهان خواست تا در حوزه های اجتماعی و فرهنگی با انجام امور کارشناسی شده در فضاهای عمومی شهری، مذمومیت مواد مخدر را هنرمندانه نشان داده و جامعه را از خطرات ابتلا به مواد مخدر آگاه کند.


در این نشست دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان گزارشی در مورد آمار کشفیات در استان، مصوبات سفر اخیر وزیر کشور به اصفهان و تفاهم نامه های منعقد شده با دستگاه های اجرایی در بخشهای آموزش، پیشگیری و مقابله با مواد مخدر ارائه داد.


براساس اعلام شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان هم اکنون حدود 100 هزار نفر در این استان معتاد هستند.


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 97.06.14

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است