Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 359 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 18747
دیروز  ------------------دیروز ------------------21075
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

تأکید فدوتوف بر تقویت دفتر مقابله با مواد مخدر و جرایم سازمان ملل در تهران

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


معاون دبیرکل سازمان ملل در دیدار معاون وزیر خارجه ایران بر توسعه همکاری با جمهوری اسلامی در زمینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر در منطقه و تقویت دفتر مقابله با مواد مخدر و جرایم این سازمان در تهران تأکید کرد.


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «غلامحسین دهقانی» معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به منظور شرکت در کنفرانس بین‌المللی مقابله با قاچاق تسلیحات غیرقانونی به تروریست‌ها در مسکو به سر می‌برد، دیروز (دوشنبه)  ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ با «یوری فدوتوف» معاون دبیرکل و مدیر اجرایی دفتر مقابله با مواد مخدر و جرایم سازمان ملل متحد، دیدار و در مورد همکاری‌های فیمابین کشورمان در زمینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر و فعالیت‌های تروریستی گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان در این ملاقات ضمن برشمردن اقدامات جمهوری اسلامی ایران در زمینه مبارزه با جرایم فراملی سازمان یافته و قاچاق مواد مخدر بر ارتباط تنگاتنگ این پدیده‌ها با تروریسم تاکید کرد و افزود: امروزه به ویژه در منطقه ما یکی از منابع اصلی تروریست‌ها قاچاق مواد مخدر است که ایران طی چند دهه گذشته در خط مقدم مبارزه با این پدیده شوم قرار داشته و جان بسیاری از عزیزانش را در راه مبارزه با این جنایتکاران از دست داده است.

وی ادامه داد: بدیهی است که قاچاق مواد مخدر و دیگر جنایات سازمان یافته فراملی امروزه تنها با مبارزه یک کشور به تنهایی نمی‌تواند موثر باشد. این امر نیاز به حمایت‌های جدی بین‌المللی و همکاری کشورها در منطقه و ورای منطقه دارد.

به گفته معاون وزیر خارجه ایران کشورهایی که  از فداکاری‌های چند دهه گذشته نیروهای امنیتی ایران در جلوگیری از انتقال مواد مخدر از طریق ایران به آن کشورها بیشترین سود را می‌برند، از ارائه حداقل کمک‌ها و در اختیار گذاشتن تکنولوژی‌های لازم در اختیار ایران برای مقابله با این جنایتکاران دریغ می‌کنند.

*وظیفه کشورهای منتفع از مبارزه با مواد مخدر در ارائه کمک‌های فنی و مالی به ایران

دهقانی اضافه کرد: هرگونه کاستی در این روند در آینده مسئولیتش متوجه آن کشورها خواهد شد.
به گزارش فارس، معاون وزیر خارجه ایران در بخشی دیگر از اظهارات خود بر اهمیت نقش سازمان ملل به ویژه دفتر مقابله با مواد مخدر و جرایم ملل متحد تاکید و ضمن تشکر از همکاری‌های این دفتر با جمهوری اسلامی ایران، خواستار افزایش کمک‌ها و همکاری بیشتر خصوصا در زمینه اجرای ابتکار منطقه‌ای سه جانبه بین ایران، افغانستان و پاکستان در مبارزه با مواد مخدر شد.

وی با بیان اینکه تولید روزافزون این مواد در افغانستان و فعالیت قاچاقچیان برای انتقال آن به خارج از مرزها، تهدیدی جدی علیه امنیت ایران و دیگر کشورها است، اظهار داشت: همه کشورهایی که از تلاش‌های ایران برای جلوگیری از انتقال مواد مخدر به سرزمین‌های آنها استفاده می‌بردند موظفند کمک‌های فنی و مالی در اختیار ایران قرار دهند.

*فدوتوف: با اعزام نیروی جدید درصدد تقویت دفتر در تهران هستیم

به گزارش فارس، یوری فدوتوف ضمن تایید ملاحظات و نگرانی‌های کشورمان، توضیحاتی پیرامون برنامه‌های انجام شده و در دست اقدام دفتر مقابله با مواد مخدر و جرایم سازمان ملل ارائه کرد و افزود: سازمان ملل متحد برای توسعه همکاری با جمهوری اسلامی ایران در زمینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر در منطقه و خارج از آن آمادگی و جدیت لازم دارد و در این خصوص درصدد تقویت دفتر مقابله با مواد مخدر و جرایم سازمان ملل متحد مستقر در تهران هستیم.

وی خاطرنشان کرد: با اعزام نیروی جدید درصدد تقویت دفتر در تهران هستیم.

معاون دبیرکل سازمان ملل متحد با اشاره به از دست دادن منابع مالی تروریست‌ها در عراق و سوریه (نفت)، از جایگزین کردن آن با کشت مواد مخدر در افغانستان و قاچاق آن ابراز نگرانی و بر لزوم برخورد با آن با کمک کشورهای منطقه، خصوصا جمهوری اسلامی ایران،  تاکید کرد.


منبع: فارس 97.06.13

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است