Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 93 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 16164
دیروز  ------------------دیروز ------------------17293
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 63667

افزایش تولیدات مواد مخدر صنعتی در دنیا/ روی آوردن افغانستان به تولید موادمخدر صنعتی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


پرویز افشار گفت: تولید مواد صنعتی در حال افزایش بوده و ۷۵۰ نوع مواد صنعتی در دنیا شناسایی شده است.


به گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پرویز افشار سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر در نشست خبری به مناسبت هفته دولت که امروز( یک شنبه) برگزار شد، با اشاره به توسعه تولید مواد مخدر در جهان اظهار کرد: گزارش رسمی سازمان ملل حاکی از توسعه مواد مخدر در دنیا است. این توسعه صرفا به مواد سنتی باز نمی گردد بلکه مواد مخدر مختلف را نیز در بر می‌گیرد.

وی افزود: متاسفانه تولیدات مواد مخدر در کشور افغانستان رو به افزایش است، به طوری که تولیدات مواد مخدر این کشور امسال به ۹ هزار تن رسیده است و پیش بینی می شود که این رقم به ۱۰ تا ۱۲هزار تن برسد.

افشار گفت: متاسفانه تولید مواد صنعتی نیز در دنیا در حال افزایش است، به طوری که در سال ۷۰۰ نوع مواد صنعتی در دنیا شناسایی شده است که در سال جاری این رقم به بالای ۷۵۰ نوع رسیده است.

وی ادامه داد: براساس گزارشات افغانستان علاوه بر تولید مواد سنتی، به تولید ماده گل و ماری جوانا نیز روی آورده است که این یک هشدار جدی برای ما و جهان خواهد بود.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: براساس گزارشات حدود بیش از ۴ میلیون نفر در ایران حداقل یکبار موادمخدر مصرف کرده اند که تخمین زده می شود نیمی از این رقم معتادین وابسته به مواد محسوب می شوند. همچنین در سال گذشته ۲۸۰۰ هزار نفر مصرف مستمر مواد داشته اند.


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 97.06.04

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است