Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 185 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 7128
دیروز  ------------------دیروز ------------------8607
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 23387

ورود کاربران

پذیرش ۷۱هزار معتاد کارتن‌خواب/ ورود غیرقانونی معتادان قلابی به سرپناه‌ها

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


سرپرست وزارت رفاه از افزایش ظرفیت مراکز نگهداری از معتادان خیابانی خبر داد و گفت: سال گذشته ۷۱هزار معتاد کارتن‌خواب و متجاهر را پذیرش کرده‌ایم.


انوشیروان محسنی بندپی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، گفت: سال گذشته در کل کشور  71 هزار معتاد متجاهر را پذیرش کرده‌ایم که این افراد عمدتا کارتن‌خواب بوده و خانواده‌ای نداشته‌اند.

وی ادامه داد: این افراد معمولاً در سطح خیابان‌ها، پارکها و زیر پل‌ها آواره بودند و به شلتر و سرپناههای بهزیستی پناه آورده اند.

بندپی با بیان اینکه در ایام تعطیل سال افزایش ظرفیت این مراکز را داشته‌ایم افزود: برنامه‌ای برای افزایش سرپناه‌های شبانه داریم.

سرپرست وزارت رفاه گفت: گاهی هم این افراد، معتاد متجاهر نیستند و خود را معتاد خیابانی جا زده و به این سرپناه‌ها می‌‌آیند که این غیرقانونی است.

محسنی گفت:در فصل زمستان که نیاز به این سرپناه‌ها بیشتر می‌شود به اندازه کافی این مراکز را احداث کرده‌ایم که اگر فردی سرپناهی نداشت به این مراکز بیاید.

وی گفت: در این مراکز یک وعده غذای گرم و جای خواب داده می‌شود.

سرپرست وزارت رفاه در مورد وضعیت معتادان متجاهر در استان تهران نیز تصریح کرد: از ۳۶ هزار معتاد متجاهر، ۱۵ هزار معتاد در تهران زندگی می کنند و برای هر فرد معتاد یک شناسنامه تهیه کرده ایم که قصد داریم با اسکن عنبیه آن را تقویت کنیم.


منبع: فارس 97.05.28

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است