Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 168 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 7653
دیروز  ------------------دیروز ------------------17510
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 65587

جرم 65 درصد زندانیان آذربایجان غربی مربوط به مواد مخدر است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


دبير شوراي هماهنگي مبارزه با موادمخدر استان آذربایجان غربی گفت: 65 درصد زندانیان استان، مستقیم و غیر مستقیم مرتبط با جرائم حوزه مواد مخدر هستند.


به گزارش روابط عمومی شوراي هماهنگي مبارزه با موادمخدر استان آذربایجان غربی، ناصر اصلانی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خوی که در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: سرقت، بیکاری، مواد مخدر، طلاق، حاشیه نشینی و قاچاق شش آسیب اجتماعی کشور هستند که موادمخدر در بین آنها مهمترین و آسیب‌رسان‌ترین مورد است.


وی افزود: با توجه به اهداف دشمنان و استکبار جهانی که از اول انقلاب تلاش کرده اند کشورمان را در معرض توزیع و گسترش مصرف مواد مخدر قرار دهند، ما باید با تمام توان و با مشارکت تمامی اقشار مختلف مردم و مسئولین تلاش کنیم و این اهداف شوم را خنثی نماییم.


دبیر شورا در ادامه با بیان اینکه 65 درصد از زندانیان استان آذربایجان غربی بطور مستقیم و غیر مستقیم با مواد مخدر در ارتباط هستند، افزود: موضوع مبارزه با مواد مخدر بسیار حائز اهمیت است و اگر در این زمینه برنامه ریزی درستی نداشته باشیم، اعتیاد ضربه های جبران ناپذیری را به سطح جامعه وارد می‌کند.


همچنین عابدی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی در این جلسه با اشاره به مرز مشترک شهرستان خوی با کشور ترکیه اظهار داشت: وجود این مرز مشترک موقعیت را برای سودا گران مواد مخدر فراهم کرده تا از این طریق به ترانزیت مواد مخدر به کشورهای هدف و اروپا اقدام کنند. البته با تلاش عوامل مربوطه کشفیات متعددی را در مرز و سطح شهرستان داشته‌ایم .


وی افزود: در سال 96 تعداد 12 جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در شهرستان خوی برگزار شده و تعداد 86 مصوبه به مرحله اجرا درآمده است.


فرماندار و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خوی تصریح کرد: در سال 96 نزدیک یک تن و پنجاه کیلو گرم مواد مخدر در شهرستان خوی کشف و ضبط شد، همچنین این مقدار در چهار ماهه سال 97 به میزان 84 کیلوگرم می باشد .


عابدی با اشاره به ظرفیت بالای کمپ ترک اعتیاد عین الحیات در خوی و لزوم حمایت از فعالیت های خیرخواهانه آن افزود: در سال 96 تعداد 692 نفر به این کمپ مراجعه نموده اند که از این تعداد 455 نفر موفق به ترک اعتیاد شده اند که آمار موفقیت آن به میزان 65 درصد می باشد و این نشانگر موفقیت بسیار بالای این کمپ در زمینه ترک اعتیاد است .


وی در ادامه بر لزوم حمایت از افراد پاک شده از دامن اعتیاد تاکید و تصریح کرد: باید در راستای حمایت از این افراد فرهنگ سازی شود تا بتوانند بعد از پاک شدن به راحتی برای خود کار پیدا نموده و درآمد داشته باشند .


تجلیل ازجانباز عرصه مبارزه با مواد مخدر
همچنین ناصر اصلاني دبير شورا با "رضا ملاقاسمي" جانباز عرصه مبارزه با موادمخدر در شهرستان خوي ديدار کرد و گفت: هر جانباز، شهید زنده ای است که در میان ماست و در حسرت وصال، بسر می‌برد.


وي افزود: جانباز تجسم عینی ایثار، مردانگی و از خودگذشتگی است كه با سلاح ایمان و معنویت به ستیز با دشمنان اسلام و دفاع از اهداف و ارزش‌های متعالی اسلام می‌پردازد.


جانباز رضا ملاقاسمي در سال 1396 در مبارزه با قاچاقچيان و سوادگران موادمخدر به درجه رفيع جانبازي نائل گشته بود.

منبع: روابط عمومی شوراي هماهنگي مبارزه با موادمخدر استان آذربایجان غربی97.05.18

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است