Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 162 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 7603
دیروز  ------------------دیروز ------------------17510
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 65537

۶۰ درصد طلاق‌ها ناشی از مصرف مواد مخدر است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۶۰ درصد طلاق‌ها، سرقت‌ها و قتل‌ها به خاطر اعتیاد است، بر فرهنگ‌سازي در حوزه پيشگيري از اعتياد كرد.


ابوالفضل ابوترابی در گفتگو با روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر درباره برنامه‌های پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر در شهرستان نجف‌آباد گفت: این شهرستان همانند دیگر نقاط کشور در حوزه اعتیاد دارای مشکلاتی است اما طی سال‌های اخیر کمپ‌های ترک اعتیاد فعال و خوبی در نجف‌آباد ایجاد شده که به لحاظ کیفیت و مسائل بهداشتی و نظارتی بسیار خوب کار می‌کنند.


دبیر کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به موقعیت سوق الجیشی کشور افزود: قرار گرفتن ایران در مسیر ترانزیت مواد مخدر از افغانستان باعث ایجاد مشکلات عدیده‌ای در کشور شده است؛ به خصوص از زمانی که آمریکایی‌ها به افغانستان آمده‌اند کشت موادمخدر بیش از دو برابر شده است‌.


ابوترابی افزود: متاسفانه با ورود آمریکایی‌ها لابراتوارهای تولید موادمخدر در افغانستان راه‌اندازی شده است؛ به گونه‌ای که شاهد تولید هروئین و اخیرا تولید کراک از هروئین در این لابراتوارها هستیم.


وی تصریح کرد: پیچیدگی معضل اعتیاد، منابع عظیم مواد مخدر در افغانستان، قرار گرفتن ایران در مسیر ترانزیت مواد مخدر و دشمنی آمریکا برای نابودی نسل جوان کشور با ترویج فرهنگ استفاده از موادمخدر موجب معضلات بسیاری در کشور شده است.


این نماینده مجلس تاکید کرد: آمارها نشان می‌دهد حدود 60 درصد طلاق‌ها، سرقت‌ها و قتل‌ها ناشی از مصرف مواد مخدر است، وجود این آسیب‌ها می‌طلبد که به سمت پیشگیری از مصرف مواد مخدر برویم، این پیشگیری باید مبتنی بر فرهنگ‌سازی باشد.


ابوترابی به وظایف آموزش و پرورش در حوزه پیشگیری از اعتیاد اشاره کرد و افزود: آموزش و پرورش لازم است با توجه به سن دانش‌آموز مضرات مواد مخدر را در کتب درسی بگنجاند، همچنین برای فرهنگ‌سازی در جامعه باید از ظرفیت مراکز  فرهنگی مثل دانشگاه‌ها، مساجد، حوزه‌های علمیه و دیگر ارگان‌های فرهنگی استفاده کرد.


وی تاکید کرد: نباید به اقدامات بهزیستی و ناجا بسنده کرد بلکه برای مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد باید نگاهی ملی داشت.


این نماینده مجلس تاکید کرد: ستاد مبارزه با مواد مخدر باید سیاستگذاری‌ کلان کند و نوآوری، ابتکار و خلاقیت بیشتری داشته باشد.


ابوترابی در پایان گفت: کشورهای اروپایی به خوبی می‌دانند که جمهوری اسلامی ایران حدود 4000 شهید در راه مبارزه با مواد مخدر داده است و سالانه هزینه‌های بسیاری در راه مبارزه با مواد مخدر انجام می‌دهد اما با این وجود افزایش چشم خود را به روی واقعیت بسته‌اند.


منبع: روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر97.04.31

 

پربازديدترين خبرها طي هفته گدشته

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است