Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 147 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 4198
دیروز  ------------------دیروز ------------------14920
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 51421

توسعه کمی و کیفی تشکل های مردم نهاد در مقابله با اعتیاد موثر است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


استاد دانشگاه تهران در رابطه با رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر بر این باور است که با توسعه کمی و کیفی تشکل‌های مردم نهاد  در راستای فعالیت نسبت به فرهنگ‌سازی در حوزه پیشگیری و درمان اعتیاد، حوزه مقابله با آسیب‌های اجتماعی همراه با موفقیت خواهد بود.


 نیلوفر میناوند در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: در حال حاضر اعتیاد به مصرف مواد مخدر به عنوان یکی از مسائل پیچیده اجتماعی در بروز بسیاری از آسیب‌ها و انحرافات اجتماعی مطرح است، فعال کردن و گسترش سازمان‌های غیردولتی برای مبارزه با مواد مخدر صنعتی و شیمیایی و استفاده از ظرفیت‌های سمن‌ها و صاحب‌نظران برای تحقق رویکرد اجتماعی با اعتیاد ضرورت دارد.


وی اظهار کرد: در جامعه ای که درصدد اجرای دموکراسی است تشکل‌های مردم نهاد نقش مهمی ایفا می‌کنند اما اینکه توسعه کمی تشکل‌ها و مداخله آنها در حوزه اعتیاد ثمربخش خواهد بود یا خیر، امری است که در درازمدت مشخص خواهد شد.


این استاد دانشگاه با بیان اینکه در هر صورت اجتماعی کردن پیشگیری، مقابله و درمان اعتیاد و جلب مشارکت مردم در این حوره امری جدی و مهم است ،تصریح کرد: در حال حاضر زنگ خطر سونامی مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی در جامعه به صدا در آمده و  آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد از موضوعات مورد توجه دولت است .


به گفته میناوند ، در همین راستا تاکید بر رشد کمی و کیفی تشکل‌های مردم نهاد و تعامل آنها با دولت از رویکردهای اصلی بوده و  بر همین اساس اجتماعی شدن امر مقابله با اعتیاد به مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی و رفتن به سمت کمک گرفتن از مردم در قالب سمن‌ها دوچندان شده است.


این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه تقویت سمن‌های مرتبط با حوزه مقابله با اعتیاد در بین سایر آسیب‌های اجتماعی باید پررنگ تر شود، افزود:اعتیاد به مواد مخدر صنعتی و شیمیایی بسیار آسیب زننده  است و باید مردم به کمک سازمانهای مردم نهاد بیایند و در امر پیشگیری ،مقابله و درمان فعال تر از گذشته شوند و نسبت به بحث مبارزه اجتماعی با اعتیاد بی تفاوت نباشند و آن را فقط وظیفه دولت و مسوولان ندانند.


میناوند در پایان خاطرنشان کرد: بحث اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر نیاز به همراهی سه نهاد از جمله خانواده ، تشکل های مردم نهاد و مسوولان دارد.


منبع: روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر96.12.28

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است