Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 186 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 4298
دیروز  ------------------دیروز ------------------14920
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 51521

برگزاری دوره آموزشی تعقیب و مراقبت برای پلیس مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران توسط دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد (UNODC) در تهران با همکاری اداره مرکزی مبارزه با مواد مخدر ایتالیا

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


از تاریخ 28 بهمن لغایت 2 اسفند 1396،  یک دوره آموزشی پنج روزه با موضوع " تعقیب و مراقبت" برای واحدهای ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران  توسط دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد (UNODC) در تهران  با همکاری اداره مرکزی مبارزه با مواد مخدر ایتالیا، برگزار شد.


هدف این دوره آموزشی تقویت ظرفیت و دانش افسران مبارزه با مواد مخدر  جمهوری اسلامی ایران بوده و 29 افسر از استان¬های مختلف ایران در این دوره توسط گروهی از کارشناسان دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد و ایتالیا آموزش دیدند.
جمهوری اسلامی ایران یکی از مسیرهای اصلی ترانزیت قاچاق مواد مخدر از افغانستان به کشورهای اروپایی است. دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در زمینه¬های مختلف، شامل ظرفیت¬سازی برای نیروی مقابله ای با کمک های فنی  در راه مبارزه با قاچاق مواد مخدر و پیش سازها  با دولت جمهوری اسلامی ایران مشارکت و همکاری دارد .


این دوره آموزشی در افزایش دانش پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران مفید بوده و با استانداردهای بین‌المللی مهارت¬های پلیسی آشنا  می نماید که امروزه توسط پلیس اروپا برای ردیابی گروه¬های خلاف¬کار مورد استفاده قرار می¬گیرد.


سردار زاهدیان، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، در مراسم اختتامیه و اهداء گواهینامه این دوره آموزشی ضمن  قدردانی  از دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد بابت برگزاری این رویداد آمادگی پلیس مبارزه با مواد مخدر را برای برگزاری رویداد¬های تکمیلی در آینده اعلام کرد.


این رویداد به عنوان قسمتی از فعالیت¬های پیش¬بینی شده در چارچوب زیربرنامه 1 " قاچاق غير‌قانونی و مديريت مرزی" از برنامه کشوری (2015-2019) دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد برای جمهوری اسلامی ایران بود که با حمایت مالی دولت ژاپن برگزار شد.


منبع: دفتر روابط بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر 96.12.27

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است