Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 187 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 3961
دیروز  ------------------دیروز ------------------14116
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 3961

وجود ۷ هزار مرکز درمان اعتیاد سرپایی در ایران/ کمبود مرکز درمان اعتیاد نداریم

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


مشاور امور زنان و خانواده ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: امروزه دسترسی به مراکز درمان اعتیاد سرپایی در سراسر کشور امکان پذیر است، به طوری که هیچ یک از مناطق ایران دچار کمبود این مراکز نیست.


به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، فیروزه جعفری با اشاره به انواع درمان اعتیاد در کشور گفت: درمان اعتیاد در کشور ایران همواره به 3 بخش مهم درمان‌های سرپایی، بستری و اقامتی تقسیم می‌شوند؛ به طوری که از میان این بخش‌ها، درمان سرپایی، بخش اعظم و مهمی از درمان اعتیاد در کشور را تشکیل می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه بیشترین سرمایه گذاری‌ها در حوزه ترک اعتیاد معطوف به درمان سرپایی است، اظهار کرد: درمان سرپایی همواره هزینه‌های بسیار کمتری را نسبت به سایر درمان‌های اعتیاد در کشور به همراه دارد، به طوری که دسترسی به این درمان برای افراد مختلف همواره سهل و راحت است.

مشاور امور زنان و خانواده در ستاد مبارزه با مواد مخدر همچنین در ادامه اضافه کرد: اقدام به درمان سرپایی اعتیاد همواره باعث می‌شود تا فرد معتاد در عین حضور در جامعه و محیط خود روند درمانی خود را پیش گرفته و کامل کند.

وی با اشاره به روش درمان سرپایی اعتیاد در کشور، عنوان کرد: درمان‌های اختصاصی در موضوع درمان‌های سرپایی همواره بر اساس ماده‌های مصرفی افراد تعیین می‌شوند، به طوری که هر فرد نسبت به نوع مصرف مواد مختلف مورد درمان منحصر به بیماری خود قرار می‌گیرد.

جعفری با بیان این که در حال حاضر حدود 7 هزار مرکز درمان اعتیاد سرپایی در سراسر کشور وجود دارد، اظهارکرد: مراکز درمانی سرپایی اعتیاد در کشور همواره بدون توجه به جنسیت افراد پذیرای زنان و مردان معتاد است، به طوری که پزشک، روانشناس، پرستار و مددکار اجتماعی به صورت مستمر در این مراکز حضور دارند.

وی همچنین در ادامه افزود: خوشبختانه امروزه دسترسی به مراکز درمان اعتیاد سرپایی در سراسر کشور امکان پذیر است، به طوری که هیچ یک از مناطق ایران دچار کمبود این مراکز نیست.


منبع: فارس 96.12.19

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است