Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 176 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 11384
دیروز  ------------------دیروز ------------------16504
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 45071

دانشگاهیان برای مبارزه با اعتیاد به میدان بیایند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 


استاندار و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران گفت: دانشگاهیان و پژوهشگران علوم اجتماعی برای آگاهی‌بخشی به جامعه در ارتباط با اعتیاد وارد کارزار شوند.


دکتر محمد اسلامی در گفت و گو با روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان افزود: برای پیشگیری و حتی مقابله با معضل اجتماعی اعتیاد نیازمند انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی برای شناسایی علل روی آوری به اعتیاد به خصوص از سوی جوانان هستيم.


وی اضافه کرد: دشمنان نظام جمهوری اسلامی در تهاجم فرهنگی جوانان ما را هدف قرار داده‌اند و اعتیاد یکی از  برنامه‌های مخربی است که طی سال‌های اخیر با شدت بالاتری در دستور کار آنان قرار گرفته است.


استاندار مازندران اظهار داشت: باید با انجام مطالعات وسیع در حوزه آسیب‌های اجتماعی بویژه برای جلوگیری از رشد روز افزون اعتیاد در جامعه از همه ظرفیت‌های مردمی بالاخص اساتید دانشگاه‌ها و دانشجویان استفاده کنیم و با کشف علل و دلایل آن، با اهتمام جدی نسبت به برطرف كردن ریشه‌های آن اقدام كنيم.


دکتر اسلامی گفت: اگر چه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در سال های اخیر در حوزه‌های مختلف از جمله مقابله با عرضه، درمان و حمایت ‌های اجتماعی، فرهنگی و پیشگیری و توسعه و مشارکت های مردمی عملکرد مناسبی داشته است لیکن بطور کامل موثر واقع نشده است و نیازمند حرکت قوی تر و بازدارنده می‌باشد که باید برنامه‌ها با انجام ارزیابی و برطرف كردن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت پیگیری شوند.


وي افزود: با توجه به اینکه در فرایند بازخوانی آسیب‌های اجتماعی اطلس استان بصورت شهرستانی محور تهیه شده است لذا ضروریست که با اصلاح ساز و کارهای گذشته با پرهیز از برخورد صرف انتظامی و درمانی، برنامه‌های فراگیر و جامعی در دستور کار قرار گیرد که بازگشت به زندگی هدف قرار گرفته است و از آن اطمینان حاصل شود.


استاندار مازندران اظهار داشت: البته دستگاه‌های مسئول که نسبت به وظایف خودشان کم کاری داشتند نیز باید نسبت به کم‌کاری خود پاسخگو باشند زیرا که تعلل در این امر نابخشودنی می‌باشد.


دکتر اسلامی تاکید کرد: اعتیاد جوانان به مواد مخدر مهمترین دغدغه جامعه و خانواده‌هاست لذا همه دست‌اندرکاران باید با یک حرکت جهادی و انجام به موقع تعهدات وظایف به صحنه بیایند تا با مشارکت مردم و خانواده‌ها مازندران را از این رنج بی حساب نجات دهیم.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان  مازندران 96.10.21

 

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است