Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 171 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 11366
دیروز  ------------------دیروز ------------------16504
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 45053

فضای اجتماعی برای تخلیه انرژی جوانان با هدف پيشگيري از اعتیاد ایجاد شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی درباره بحث اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر گفت: برای پیشگیری و مقابله با اعتیاد و دور کردن جوانان از این معضل باید فضای اجتماعی برای تخلیه انرژی آنان در جامعه ایجاد شود.


فرج الله رجبی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: جوان امروزی نیاز به شادی و تفریح سالم دارد، وقتی بسترها و امکانات برای تخلیه انرژی وجود نداشته باشد وي به سمت مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی بویژه روانگردان‌ها می‌رود.


وی با بیان اینکه اعتیاد یک معضل اجتماعی است، اظهار کرد: برای رفع این معضل، راه حل اجتماعی نیاز است، اقدامات برخوردی و سلبی دستگاه انتظامی برای مبارزه با مواد مخدر به جا و شایسته است اما برای تحقق رویکرد اجتماعی شدن مقابله با اعتیاد، به تنهايي جوابگو نیست و باید بسترهای شادی و نشاط در جامعه ایجاد شود.


 نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نهادهای غیردولتی و سمن‌ها می‌توانند بسترهای تفریحات سالم و نشاط‌آور را در جامعه بوجود آورند دولت باید به آنها بهای بیشتری دهد زیرا این نهادها کارکردهای چندگانه و مفیدي برای جامعه دارند.


رجبی با اشاره به اینکه فعالیت سمن‌ها و نهادهای غیردولتی در حوزه اجتماعی از جمله مقابله با اعتیاد منجر به افزایش آگاهی‌بخشی جوانان می‌شود، تصریح کرد: در حال حاضر خلاهای قانونی برای مبارزه با مواد مخدر در کشور وجود ندارد باید نگاه‌ها و دیدگاه‌های مسوولان به سمت اجتماعی شدن پیش رود.


به گفته وی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری‌ها باید در این زمینه وارد عمل شوند و بسترهای جدیدی را با توجه به نیازهای جوانان همراه با شادی و نشاط در جامعه ایجاد کنند.


منبع: روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر96.10.17

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است