Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

کتابخانه دیجیتال

شهداي مبارزه با مواد مخدر

استفتائات حضرات مراجع و علما اعلام

پیام‌های پیشگیری از سوءمصرف مواد

ما 265 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 574
دیروز  ------------------دیروز ------------------16097
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 92466

تشکل‌های مردمی شناسنامه‌دار برای مقابله با اعتیاد پای کار بیایند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی  یک کارشناس مسایل اجتماعی و آسیب شناس در رابطه با بحث اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر معتقد است: تشکل‌های مردمی شناسنامه دار باید برای مقابله با اعتیاد پای کار بیایند.


علی موسی پور در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: بر اساس گزارش‌های موجود، در حال حاضر 15 الی 20 هزار تشکل مردمی در کشور وجود دارد که همه آنها شناسنامه‌دار و متعهد نیستند، باید تشکل‌های مردمی شناسنامه‌دار شناسایی شوند و دولت امور آموزش، پیشگیری، درمان، حمایت از معتادان بهبودیافته، کارآفرینی و غیره را به آنها بسپارد.


 وی با بیان اینکه مردم همواره نقش اصلی خود را در تمامی مسایل پیشگیری، کنترل و مبارزه به خوبی و درستی انجام داده‌اند، اظهار کرد: بحث اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر فقط به دست مردم به موفقیت می‌رسد و ساز و کارهای اصلی را باید به آنها در قالب تشکل‌ها ارایه داد.


این جامعه‌شناس ادامه داد: 40 سال در کشور درباره مبارزه با مواد مخدر اقدامات زیادی انجام شده اما شیوع مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی بویژه روان گردان‌ها همچنان بالاست و اقشار مختلف مردم می‌توانند جلوی این شیوع را بگیرند.


موسی‌پور خاطر نشان کرد: دولت باید از تشکل‌های مردمی شناسنامه‌دار حمایت‌های مادی و فرهنگی کرده و امور را به آنها بسپارد و خود نظارت کند.


وی با اشاره به افزایش مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی میان زنان جوان گفت: متاسفانه تبلیغات کاذب و فریبنده مانند زیبایی و لاغری آفتی در جامعه شده که زنان را به سمت مصرف مواد مخدر سوق می‌دهد و لازم است مردم پای کار بیایند.


این آسیب‌شناس اجتماعی افزود: جمعیت جوان کشور در معرض آسیب های ناشی از اعتیاد به مواد مخدر قرار دارد و بحث اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر باید از سال‌های پیش اجرایی می‌شد.


موسی‌پور خاطرنشان کرد: تحقق این رویکرد نیاز به عزم و اراده ملی دارد و ضرورت دارد دولت عرصه فعالیت و حضور را برای تشکل های مردمی شناسنامه دار به منظور مقابله با اعتیاد فراهم کند.


منبع: روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر96.09.08

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است