Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

کتابخانه دیجیتال

شهداي مبارزه با مواد مخدر

استفتائات حضرات مراجع و علما اعلام

پیام‌های پیشگیری از سوءمصرف مواد

ما 256 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 545
دیروز  ------------------دیروز ------------------16097
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 92437

فرماندار مشهد: برنامه‌هاي پیشگیری از اعتياد در مدارس مشهد آغاز شده است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


فرماندار مشهد از آغاز برنامه‌هاي پیشگیری از اعتياد در مدارس و اجراي سياست‌هاي پيشگيرانه با رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر و مشارکت مردم در مشهد و حاشیه‌های شهر خبر داد.


محمدرحیم نوروزیان در گفت‌و گو با روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر در مشهد همانند بقیه شهرها و استان‌هاي كشور، با نگاهی پیشگیرانه و با مشارکت آحاد مردم و سازمان‌هاي مردم‌نهاد و همچنين براساس سیاست‌های کلی مقام معظم رهبري (مدظله‌العالي) در مبارزه با مواد مخدر در حال اجرا است.


وي با بيان اينكه بخش عمده‌ای از مشکلاتی که در شهرستان‌ها از جمله مشهد وجود دارد مسائل میدانی است، تصريح كرد: به عوان مثال موضوعات شناسایی، نگهداری و تجهيز امکانات برای درمان معتادان متجاهر بخش عمده‌ای از کار شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر را به خود اختصاص داده است؛ در عین حال سیاست‌های پیشگیرانه با رویکرد اجتماعی و مشارکت مردم به طور جدی در مشهد و حاشیه‌های شهر دنبال می‌شود.


فرماندار مشهد ادامه داد: آموزش‌های پیشگیرانه در سطح مدارس مشهد آغاز شده است و گروه‌های اجتماعی و سازمان‌هاي مردم‌نهاد، برنامه‌ها و فعالیت‌های بسیار خوبی را در شهر مشهد و حواشی شهر که بیشترین مشکلات را دارند، انجام می‌دهند.


نوروزيان بيان داشت: با والدین دانش‌آموزان نيز در حوزه پيشگيري از اعتياد به صورت ویژه کار می‌شود و آموزش‌ها نيز به آنان ارائه مي‌شود، همچنين با تشکلی به نام "زنان حقوقدان سورا" تفاهمنامه‌ای امضا کرده‌ایم، این تشکل در راستای توجیه خانواده‌ها نسبت به آسیب‌های اجتماعی به خصوص اعتياد و مواد مخدر فعالیت می‌کند .


وي گفت: آموزش و پرورش استان، برنامه‌های پیشگیرانه بسياري خوبی را در مدارس در حال اجرا دارد و آموزش‌های موثري را به دانش آموزان ارائه مي‌كند.


فرماندار مشهد افزود: از آنجایی که مشهد جزو شهرهای مهاجرپذیر محسوب می‌شود نگراني از حيث افزایش آسیب‌ها و مشكلات در اين شهر وجود دارد كه این مهم، نیاز به تجهيز و گسترش امکانات بیشتر براي مقابله با آسيب‌ها است.


نوروزيان گفت: امروزه با نگاه امنیتی و انتظامی به مبارزه با مواد مخدر نمي‌نگرند و بیشتر نگاه پیشگیرانه و فرهنگ‌سازی به اين حوزه در اولویت كاري دست‌اندركاران اين حوزه قرار دارد.


وي در پايان گفت: محل نگهداری معتادان به بهزیستی واگذار شده است تا با نگاه مناسب‌تری به افراد داراي سوء‌مصرف مواد در جهت بهبودی و برگشت به زندگی آنان کمک شود، همچنین شورای شهر و شهرداری مشهد نیز بخش عمده‌ای از کمک‌ها را متحمل شده‌اند. با همکاری دستگاه‌هاي عضو و سازمان‌هاي مردم‌نهاد نيز، فعالیت‌ها و برنامه‌هاي خوبی در مشهد در حال اجرا است كه اميدواريم به زودي به نتايج مطلوب برسيم.


منبع: روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر96.09.05

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است