Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

کتابخانه دیجیتال

شهداي مبارزه با مواد مخدر

استفتائات حضرات مراجع و علما اعلام

پیام‌های پیشگیری از سوءمصرف مواد

ما 239 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 471
دیروز  ------------------دیروز ------------------16097
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 92363

آموزش؛ مهمترین رکن مبارزه اجتماعی با مواد مخدر است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


 رئیس انجمن هپاتیت ایران گفت: ارائه آموزش‌هاي پيشگيري در حوزه اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی اولویت بسیار مهمی است و امیدوارم متولیان ستاد مبارزه با مواد مخدر و سلامت جامعه در ورود به این موضوع شجاعانه عمل كنند.


 سید موید علویان در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: کاهش مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ناشی از اعتیاد از اولويت‌هاي مهم است و باید در این زمینه بر ارایه آموزش تکیه کرد.


 وی با بیان اینکه متاسفانه در این حوزه گاهی در کشور افراط و تفریط ایجاد می‌شود، اظهار کرد: به عنوان مثال می‌گوییم به معتاد متادون بدهیم تا به سمت تزريق نرود، اما باید پرسید اگر کسی خواست مواد تزریقی مصرف کند، چه کاری انجام دهیم؟. سوال دیگر این است که آیا دادن سرنگ به معتاد، تشویق معتاد به تزریق است؟. خیر اینطور نیست، چراکه آن فرد در هر صورت تزریق را انجام می‌دهد.


علویان ادامه داد: حال سوال دیگر این است که اگر فردی در جامعه رابطه جنسی خارج از چارچوب داشت، با او چه کنیم؟ به نظر من در وهله اول باید به او آموزش‌های لازم را ارائه کنیم تا از این کار پرهیز کند، اما اگر به این آموزش توجه نکرد، باید به او وسایل پیشگیری بدهیم.


رئیس انجمن هپاتیت ایران خاطرنشان کرد: بحث اعتیاد به مواد مخدر چند وجهی است؛ من نمی‌گویم فقط وسایل پیشگیری توزیع کنیم، بلکه باید از نظر فرهنگی نیز اقداماتی را انجام دهیم. چراکه این رفتارهای پرخطر وجود دارند.


وی با اشاره به اینکه بحث اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر امری ضروری و لازم است، تصریح کرد: مصرف مواد مخدر منشا بروز بسیاری از  بیماری از جمله هپاتیت است به همین دلیل انجمن هپاتیت ایران بحث واکسیناسیون کودکان کار را در اولویت کاری قرار داده است .


علویان تاکید کرد:  آموزش مهمترین رکن مبارزه اجتماعی با مواد مخدر و باید از تمامی توان و امکانات موجود در این مسیر استفاده کرد.


منبع: روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر96.09.01

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است