Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 130 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 4146
دیروز  ------------------دیروز ------------------17048
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

افزايش باورهاي ديني موجب كاهش گرايش به آسيب‌هاي اجتماعي مي‌شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان مركزي گفت: هرچه در نهادينه‌سازي باورهاي ديني در بين نوجوانان و جوانان موفق باشيم گرايش به آسيب‌هاي اجتماعي كاهش خواهد يافت.


به گزارش روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر، نبي اله شاه محمدي در جلسه با نمايندگان دستگاه‌هاي عضو كميته فرهنگي و پيشگيري در راستاي برنامه‌هاي فرهنگي و پيشگيري در جامعه روحانيت گفت: نهادينه‌سازي باورهاي ديني در بين نوجوانان و جوانان يكي از راه‌هاي مهم پيشگيري از اعتياد است.


وي افزود: هرچه در نهادينه‌سازي باورهاي ديني در بين نوجوانان و جوانان موفق باشيم گرايش به آسيب‌هاي اجتماعي كاهش خواهد يافت.


دبير شورا گفت: روحانيون آموزش‌هاي لازم درباره آسيب‌هاي وارد شده از سوي مواد مخدر و روان گردان بر جسم و روان افراد را فراگيرند و همراه با احكام شرعي آن در سخنراني‌ها و مجالس مذهبي آنها را ارائه دهند.


شاه‌محمدي اظهار كرد: بسياري از افراد جامعه روحانيون را امين دانسته و جهت مشاوره به آن ها رجوع مي‌كنند كه بيشتر اين مشكلات در مورد مصرف مواد مخدر و روان گردان و چگونگي برخورد با افراد مصرف كننده و ... است كه در اين زمينه روحانيون معظم بايد با اطلاعات دقيق ارائه مشاوره دهند.


وي در پايان عنوان كرد: با توجه به حضور روحانيون در مدارس، بايد جلسه آموزشي پيشگيري از اعتياد ويژه روحانيون مستقر در مدارس (طرح امين) برگزار شود تا در زمينه مشاوره‌هاي اعتياد اطلاعات جامعي در دسترس آنان باشد.


منبع: روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر96.08.23

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است