Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

کتابخانه دیجیتال

شهداي مبارزه با مواد مخدر

استفتائات حضرات مراجع و علما اعلام

پیام‌های پیشگیری از سوءمصرف مواد

ما 236 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 465
دیروز  ------------------دیروز ------------------16097
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 92357

لزوم ورود هیئت‌های مذهبی در حوزه پيشگيري از آسیب‌های اجتماعی و اعتياد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

  مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: هیئت‌های مذهبی بزرگ‌ترین نهاد اجتماعی کشور است و از هیئت‌های مذهبی انتظار می‌رود در حوزه پيشگيري از آسیب‌های اجتماعی و اعتياد  ورود کنند.


به گزارش روابط عمومي شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوي،حجت‌الاسلام کاظم لطفیان مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد: مهم‌ترین برنامه این سازمان ساماندهی شبکه تبلیغی خود به‌منظور حضور پررنگ در نقاط مختلف شهری و روستایی این استان است که در ایام محرم و صفر نمود پیدا می‌کند.


وی با بیان این که طی برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده مبلغان در هر مکان مورد درخواست مردم به‌منظور تبلیغ حضور پیدا می‌کنند، گفت: با پیش‌بینی‌های انجام‌شده سه هزار و ۵۰۰ روحانی و مبلغ در ایام محرم و صفر به نقاط مختلف این استان به‌منظور تبلیغ اعزام می‌شوند.


مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به این که ۲۰ درصد مبلغان کشور در این استان مستقر هستند، تصریح کرد: امروز به رغم تبلیغات گسترده دشمن طی برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده باید از ظرفیت‌های مردمی برای پر کردن خلأها استفاده کرد.


لطفيان هیئت‌های مذهبی را بزرگ‌ترین نهاد اجتماعی کشور دانست و افزود: هیئت تراز انقلاب اسلامی یکی از نقاط قانونی و موردتوجه این سازمان بوده و بنا براین است تا با استفاده از این ظرفیت در استان جبهه فرهنگی انقلاب تقویت شود.


وی با یادآوری این که از هیئت‌های مذهبی انتظار می‌رود در حوزه آسیب‌های اجتماعی ورود کنند، تصریح کرد: امروز متأسفانه آسیب‌های اجتماعی و اعتياد چهره جامعه اسلامی را مکدر جلوه می‌دهد که برای زدودن این آسیب‌ها برنامه‌ای میان‌مدت و درازمدت در حال طرح‌ریزی است.


مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به این که برای قشرهای مختلف در استان نیز آموزش‌هایی در نظر گرفته‌شده است، ادامه داد: برای مداح تراز انقلاب نیز برنامه‌هایی وجود دارد تا جامعه را درگذشته نگه ندارد بلکه به شرایط امروز توجه و زیبایی‌های مکتب اهل‌بیت (ع) را تبیین کند.


حجت‌الاسلام لطفیان خاطرنشان کرد: در مشهد مقدس نیز برای ورود هیئت‌های مذهبی از شهرهای استان خراسان رضوی و استان‌های دیگر هماهنگی‌هایی انجام‌شده است تا انسجامی در نقطه کانونی حرم مطهر رضوی به‌منظور ابراز ارادت به ساحت اهل بیت (ع) انجام بگیرد.


برگزاري دوره آموزشي پيشگيري از اعتياد ویژه مبلغان مذهبي خواهر
با توجه به نقش خطير روحانیون در ساماندهی موضوعات اجتماعی از قبیل تحکیم بنیان خانواده و پيشگيري از اعتیاد، دوره آموزشي پيشگيري از اعتياد ویژه مبلغان مذهبي خواهر توسط اداره کل تبلیغات اسلامی و شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوي برگزار شد.


به گزارش روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوي، به منظور ترویج برنامه های پیشگیری از اعتياد، برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه اقشار تاثير گذار جامعه در دستور کار است.


در اين راستا، دوره آموزشي پيشگيري از اعتياد ویژه مبلغان مذهبي خواهر قبل از اعزام آنها به شهرستان ها و روستاها در ماه محرم برگزار و آموزش هاي لازم در خصوص پيشگيري از اعتياد و نقش کنترل کننده‌ باورهای دینی در پیشگیری و درمان آسیب‌های اجتماعی و اعتياد توسط استادان حوزه و دانشگاه ارائه شد.


گفتني است دوره ی آموزشی و تخصصی مبلغان مذهبي خواهر استان با موضوع پيشگيري از اعتياد بر اساس مصوبه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان برگزار و ضمن تاكيد بر نقش و جايگاه روحانيون در پيشگيري از اعتياد ، بسته‌هاي آموزشي مهارت زندگي و شناخت مواد مخدر و عوارض آن بين شركت كنندگان توزيع شد.


منبع: روابط عمومي شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوي96.07.20

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است