Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 218 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 3243
دیروز  ------------------دیروز ------------------17183
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 20426

حل بحران اعتياد نيازمند نهادينه سازي فرهنگ شادي در كشور است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


يك كارشناس و مشاور خانواده در رابطه بحث اجتماعي شدن مبارزه با مواد مخدر گفت: براي  حل بحران اعتياد  و گرايش به مصرف مواد مخدر صنعتي و قرص هاي روانگردان در جامعه لازم است خانواده‌ها و درکنار آن نهاد‌ها و سازمان‌های دولتی، فرهنگ شادی و ادبیات نشاط در جامعه را تدوین و اعلام كنند.


 صديقه آقاميرزايي در گفت و گو با روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: مهمترين علت گرايش افراد بويژه نوجوانان و جوانان به مصرف مواد مخدر صنعتي و شيميايي ناشي از نبود اوقات فراغت سالم و بي انگيزگي از وضعيت روز جامعه و زندگي است ، بهتر است خانواده ها در كنار مسوولان اوقات شاد و خوش را براي جمعيت جوان كشور ايجاد كنند.


وي اظهار كرد: به عنوان كثال در جامعه خود بهانه‌های زیادی برای شادی داریم مثل جشن‌های نوروز، اعیاد دینی، عید قربان مبعث غدیر فطر، همه زمان‌های مناسبی برای شادی و نشاط هستند و به علت نبود فرهنگ شادی نمی‌توان برای آن‌ها برنامه ریزی کرد.


اين كارشناس و مشاور خانواده ادامه داد: نهادهای دولتی و سازمان‌های مربوطه نيز بايد امکانات رفاهی و ورزشی و نشاط انگیز رایگان برای نوجوانان و جوانان به ویژه در شهرستان‌ها عرضه كنند.


 آقاميرزايي با بيان اينكه ایجاد وسایل رفاهی عامل مهمی در پیشگیری از اعتیادبه مصرف مواد مخدر و ساير آسيب‌هاي اجتماعي است، تصريح كرد: براي مبارزه اجتماعي با مواد مخدر بايد شادي را به كودكان ، نوجوانان و جوانان برگرداند.


وي تاكيد كرد: رسانه‌ها را نباید در این میان از یاد برد زیرا که رسانه‌های موجود به خصوص صدا و سیما بهترین ابزار برای ایجاد نشاط و شادی مجاز در جامعه هستند.


اين كارشناس و مشاور خانواده با بيان اينكه باید نخبگان هنری به کمک صدا و سیما رفته و در راستای ایجاد نشاط و شادی در جامعه قدم بردارند، خاطرنشان كرد: در غیر این صورت شبكه هاي مافيايي مواد مخدر از طريق ماهواره ها اقدام به فريب دادن نوجوانان و جوانان ايراني براي برخورداري از شادي و نشاط كاذب با مصرف انواع مواد مخدر خواهند كرد و اين بحران افزايش يافته و آنان بي هويت شده و از زندگی اسلامی ایرانی نيز کم کم فاصله خواهند گرفت.

منبع: روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر96.03.20

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است