Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 230 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 3270
دیروز  ------------------دیروز ------------------17183
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 20453

دانش آموختگان روانشناسی به کمک درمان اعتیاد می آیند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


سخنگوی ستاد مبارزه با ستاد مواد مخدر گفت: قرار است تا با هماهنگی انجام شده با سازمان روانشناسی کشور از دانش آموختگان این رشته برای کمک به درمان اعتیاد استفاده شود.

پرویز افشار روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: تفاهمنامه مربوطه در این خصوص با نظام روانشناسی کشور که سازمان مهمی بشمار می آید، منعقد شده است تا از دانش آموختگان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای این سازمان برای مشاوره و کمک به درمان اعتیاد کمک گرفته شود.


وی تاکید کرد: داوطلبانی که قصد همکاری دراین حوزه دارند باید حتما گواهی فنی لازم را از سازمان روانشناسی کشور کسب کرده باشند.


افشار اظهارکرد: روانشناسان یاد شده می توانند در درمان هایی از جمله درمان مواد محرک که اتفاقا درمان دارویی ندارد کمک موثری باشند؛ چرا که در این قبیل درمان ها فرد معتاد را باید الزاما به روش روان درمانی و مشاوره ای بهبود بخشید.


به گزارش ایرنا؛ این دومین تفاهمنامه ای است که طی سال جاری توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر با دستگاه های اجرایی برای کمک به بهبود و پیشگیری از اعتیاد به امضا می رسد.


نخستین تفاهمنامه طی هفته گذشته با سازمان نظام وظیفه به امضا رسید و سربازان مکلف شدند تا برای دریافت کارت پایان خدمت خود الزاما دوره های آموزشی پیشگیری از اعتیاد را بگذرانند.


در زمان حاضر و بر اساس آمار رسمی یک میلیون و 325 معتاد در کشور بسر می برند.

منبع: ایرنا 96.03.18

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است