Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 220 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 3250
دیروز  ------------------دیروز ------------------17183
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 20433

دکتر روحانی در نشست مطبوعاتی داخلی و بین المللی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


مردم ایران با این انتخاب خواستند بگویند هیچ گروه ، جناح ، تفکر و ایده ای قابل حذف نیست/مردم در انتخابات به درآمد ملی 2.5 برابری تخیلی و فریبکاران ، "نه" گفتند/ ولایت فقیه و مقام معظم رهبری متعلق به کل ملت ایران است/ مردم در این انتخابات اعلام کردند ما یک ملت هستیم و صدای ما باید شنیده شود.


حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن ‏روحانی رییس جمهور عصر دوشنبه در نشستی با خبرنگاران رسانه های ‏همگانی داخلی و بین المللی، ضمن طرح مهمترین مسایل کشور بویژه پس از ‏حضور پرشور و حماسی ملت ایران در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، مواضع ‏جمهوری اسلامی ایران را ‏درباره مسایل منطقه ای وبین المللی تشریح و تبیین کرد.


این نشست خبری که از ساعت 17 آغاز  شده ، به طور مستقیم از شبکه های تلویزیونی  داخلی و بین المللی در حال پخش است.


دکتر روحانی در ابتدای این نشست با قدردانی از حضور گسترده مردم در انتخابات 29 اردیبهشت ماه و ابراز خرسندی از سخن گفتن با ملت بزرگ ایران از طریق رسانه های همگانی ، گفت: ملت ما در این انتخابات با حضور 42 میلیونی خود در پای صندوق های آراء که البته اگر همه آنهایی که در صف ها منتظر بودند می توانستند رای بدهند ، مجموع آرا، از 45  میلیون نفر هم فراتر می رفت ، یک حضور بی نظیر را در تاریخ ایران به نمایش گذاشت.


دکتر روحانی اظهارداشت: مردم با این انتخاب خواستند بگویند در کشور ما تکثر به رسمیت شناخته شده است و هیچ گروه ، جناح ، تفکر و ایده ای قابل حذف نیست، همه هستند و حضور دارند و از همه باید برای ساختن ایران پرآوازه بهره بگیریم.


رییس جمهوری با بیان اینکه در این انتخابات مردم در طراز بالاترین دمکراسی های جهان حضور پیدا کردند، گفت: مردمی که دارای مشکلات اقتصادی هستند و در روستاها با مشکلات زندگی می کنند، به پول" نه" گفتند و به خوبی اعلام کردند که ما می فهمیم آب شور عطش را کم نمی کند. مردمی که به فکر اقتصاد بزرگتر هستند به درآمد ملی 2.5 برابری تخیلی" نه" گفتند.


دکتر روحانی "نه" مردم به فریبکاران را  مهمترین بخش انتخابات 29 اردیبهشت ماه برشمرد و افزود: برخی تلاش کردند به مردم بگویند دین آنان در خطر است و سند 2030 که ریشه‌اش مربوط به سال 1990 بازمی گردد علیه دین مردم است سندی که نه ما بلکه هیچ کشوری آن را امضا نکرده و صرفا یک توصیه است و دولت یازدهم نیز به صراحت نوشته است ما آن نکاتی را که با دین، فرهنگ و اخلاق ما سازگار نیست، نمی‌پذیریم.


رییس جمهوری با بیان اینکه مردم ما متدین و  به دین و فرهنگ خودشان بسیار حساس هستند اما این دروغ ها کارگر نیفتاد، گفت: مردم به تخریب و سخنان غیردقیق "نه" و به وحدت، اتحاد، تعادل، تعامل، اعتدال و عقلانیت "آری" گفتند.


دکتر روحانی با اشاره به اینکه " بسیار مهم بود که مردم ما در این انتخابات به همه نهادها و ارگان‌ها گفتند هر کس به جای خود هرکس بکار خود"، افزود: مردم به نیروهای مسلح ما از عمق جان عشق می‌ورزند، مردم ما به رسانه‌ها هم علاقمند هستند، به قوای دیگر هم علاقه مند هستند، اما نمی‌پذیرند که یک نهاد ملی و یا حتی به یک معنا فراملی به یک نهاد فرو ملی و به یک جناح تبدیل شود.


رییس جمهوری با بیان اینکه ولایت فقیه و مقام معظم رهبری متعلق به کل ملت ایران است ، گفت: مردم گفتند ما احترام نهادهای خودمان را حفظ خواهیم کرد و این نهادها متعلق به کل مردم و نه یک گروه یا جناح خاص است . مردم پایین آوردن مقام معظم رهبری را "نه "گفتند، مردم پایین آوردن مقام سپاه، بسیج و ارتش و نیروهای مسلح را "نه" گفتند.


دکتر روحانی تصریح کرد: سپاه و بسیج و نیروهای مسلح تعلق به کل ملت ایران دارند. مردم خواستند اعلام کنند ما یک ملت هستیم و صدای ما باید شنیده شود.


منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری 96.03.01

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است