Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 202 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 3192
دیروز  ------------------دیروز ------------------17183
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 20375

ضرورت كيفي‌سازي سازمان‌های مردم‌نهادحوزه مبارزه با مواد مخدر

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: هم از بعد کیفی و هم از بعد کمی باید به دنبال افزایش اثرگذاری و کیفی‌سازی فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه مبارزه با مواد مخدر باشیم.


به گزارش روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان چهارمحال و بختياري، جعفر مردانی رئيس كميته توسعه مشاركت هاي مردمي وسازمان هاي مردم نهاد در جلسه کمیته توسعه مشارکت‌ها و سازمان‌های مردم‌نهادچهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: لازم است راهکارها و پیشنهادهایی از سوی این کمیته‌ها وجود داشته باشد تا افراد بهبودیافته مشغول به کار شده و دیگر به سمت اعتیاد کشیده نشوند.


وی با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های وزارت کشور در سال گذشته و امسال توجه به آسیب‌های اجتماعی است، افزود: بر همین مبنا و با عنایت به اهمیت بحث آسیب‌های اجتماعی سال گذشته شورای اجتماعی کشور به حضور مقام معظم رهبری رسید.


معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: انتظار می‌رود دستگاه‌های اجرایی اعم از شهرداری، آموزش و پرورش، منابع طبیعی و آبخیزداری، دانشگاه‌ها و... عضو کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر این استان طرح‌های خود را آماده و اهداف و برنامه‌های خود را در سال 96 مشخص کنند.


مردانی با تاکید بر اینکه سازمان‌های مردم‌نهاد نیز طرح‌های خود را به تفکیک شهرستان‌ها اعلام کنند، اضافه کرد: در مناطق آلوده بروجن و شهرکرد کارهای خوبی صورت گرفته که از آن جمله می‌توان به مستقر شدن یک روحانی زبده و برجسته در منطقه آلوده شهرکرد در آینده نزدیک اشاره کرد تا بتواند اقدامات فرهنگی را در این منطقه انجام دهد.


معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: هم از بعد کیفی و هم از بعد کمی باید به دنبال افزایش اثرگذاری و کیفی‌سازی فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد باشیم.


دبیر شورا گفت: انجام اقدامات بیشتر در بحث مشارکت‌های مردمی در حوزه‌های مختلف ضروری، محیط اجتماعی در دسترس بسیار مهم است و باید متناسب با آسیب‌ها، زمینه برخورد فراهم شود .


سيدقدیر مرتضوی ظهر امروز در جلسه کمیته توسعه مشارکت‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: سال گذشته در حوزه‌های مختلف اقدامات خوبی صورت گرفته است، نگاه‌ها، توجه‌ها، و ورودها در عرصه‌های مختلف مبارزه بیشتر و برنامه‌‍‌ریزی‌ها منسجم‌تر شدند.


وی با اشاره به اینکه حوزه پیشگیری پیشانی ستاد مبارزه با مواد مخدر است و اقدامات مناسبی هم در حوزه پیشگیری و هم دستگیری‌ها انجام گرفته است، افزود: در چهارمحال و بختیاری و در حوزه درمان اعم از مراکز اقامتی و درمانی با حداکثر ظرفیت کار شده که این امر نشان از میل بالای درمان در این استان است.


دبیر شورا با تاکید بر اینکه عملکرد استان در حوزه مشارکت‌های اجتماعی مثبت است و باید در سال جاری توسعه داده شود، ادامه داد: در حوزه فرهنگی با بسترسازی توانستیم به یک برنامه‌ریزی مدون برای ورود به جامعه‌های چهارگانه هدف برسیم.


وی به لزوم انجام اقدامات بیشتر در بحث مشارکت‌های مردمی در حوزه‌های مختلف اشاره و عنوان داشت: محیط اجتماعی در دسترس بسیار مهم است و باید متناسب با آسیب‌ها، زمينه برخورد فراهم شود.

منبع: روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان چهارمحال و بختياري96.01.30

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است