Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 186 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 3151
دیروز  ------------------دیروز ------------------17183
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 20334

عضو کمیسیون آموزش مجلس: علت‌یابی تقاضا و مصرف مواد مخدر مورد توجه قرار گیرد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی درباره بحث اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر معتقد است: قبل از هر چیزی باید درباره تقاضا و مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی علت یابی شود، سپس برنامه‌های مبارزه با اعتیاد طراحی و عملیاتی شود.


محمد بیرانوند در گفت‌وگو با روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: علل اشتیاق به مصرف موادمخدر را بايد ريشه يابي كرد، فشارهاي جانبي باعث مي‌شود آستانه تحمل فرد تمام شده و به اعتياد مبتلا شود.


وي، اعتياد را باعث ايجاد وابستگي رواني در فرد دانست و اظهار کرد: علت‌يابي و برخورد با علل مصرف مواد مخدر مهم است، مسئله مبارزه با اعتياد بايدبه جرياني مهم تبديل شود.


نماینده مردم لرستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بدون علت یابی نمی توان به درستی مردم را نسبت به اهداف مبارزه با مواد مخدر آگاه و آنها را دعوت به مشارکت کرد، ادامه داد: اعتیاد به مواد مخدر پدیده پیچیده و مفصلی است و علت‌یابی آن راه مبارزه را میسر و ممکن می‌سازد.


بیرانوند با اشاره به اینکه اقشار مختلف مردم تا حدودی با عوارض و معضلات مواد مخدر آشنا هستند، اظهار کرد: مشاهده می‌کنیم با وجود آشنایی با عوارض مواد مخدر باز هم درصدی از مردم به مصرف این مواد روی می‌آورند و دلیل اشتیاق به استعمال آن مشخص نیست .


عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: پس از آنکه دست اندکاران و کارشناسان امر، دلیل تقاضا و مصرف مواد مخدر را علت‌یابی کردند، باید بحث فرهنگ‌سازی در زمینه نه گفتن در برابر اعتیاد به مصرف مواد مخدر مورد توجه قرار گیرد و اقدامات آموزشی در این زمینه انجام شود.


بیرانوند گفت: از آنجایی که مجلس شورای اسلامی جنبه نظارتی دارد می‌تواند در زمینه مبارزه با مواد مخدر در بحث‌های حقوقی وارد عمل شود و هر جایی که نیاز به وضع قانون است، نسبت به آن اقدام کند.

منبع: روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر 96.01.26

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است