Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

کتابخانه دیجیتال

شهداي مبارزه با مواد مخدر

استفتائات حضرات مراجع و علما اعلام

پیام‌های پیشگیری از سوءمصرف مواد

ما 217 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 6190
دیروز  ------------------دیروز ------------------28372
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 34562

عضو کمیسیون بهداشت: تقویت تشکل های مردمی تنها راه مبارزه با مواد مخدر است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در رابطه با رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر گفت : تنها راه مبارزه با مواد مخدر تقویت تشکل های مردمی در امر پیشگیری از مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی است .


احمد حمزه در گفت و گو با روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: مهمترین بحثی که در جلسه های اخیر اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح شد بحث مبارزه اساسی و جدی با مواد مخدر بود که تشکل های مردمی باید در این زمینه تقویت شده و وارد عمل شوند.


وی با بیان اینکه تاکنون راه ها ، برنامه ها و روش های انجام شده در مسیر مبارزه با مواد مخدر كم نتیجه بوده است ، اظهار کرد: از سالهای گذشته تاکنون هر چقدر مبارزه با مواد مخدر را تشدید کردیم ، شاهد افزایش مصرف این مواد بودیم ، در بحث مبارزه با پدیده های اجتماعی که در راس آنها اعتیاد قرار دارد و آفت بسیاری از آسیب های اجتماعی است ، باید مشارکت های مردمی را از طریق تشکل ها افزایش داد.


نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه 35 تا 40 درصدی افرادی که معتاد شدند ، درمان قطعی شدند، گفت: افرادی که معتاد به مصرف مواد مخدر شدند به راحتی به چرخه زندگی باز نمی گردند و ما نباید تمام توان و انرژی خود را روی آنها بگذاریم ، باید به فکر سالم نگه داشتن جامعه بدور از اعتیاد باشیم .


حمزه تصریح کرد: امسال ضرورت دارد تمام توان و امکانات را در جهت تقویت تشکل های مردمی در راه مبارزه با مواد مخدر تجهیز کنیم و نمایندگان مجلس نیز بستر قانونی را در این زمینه فراهم می کنند.


وی با بیان اینکه علاوه بر بحث بودجه ، باید حمایت های معنوی از تشکل های مردمی با ایجاد گروه های بندی مختلف از جمله درمان اعتیاد، پیشگیری و غیره انجام شود، خاطرنشان کرد:اعتیاد به مصرف مواد مخدر دغدغه ای است که در صورت جدی نگرفتن آن به بحران اساسی تبدیل می شود که اگر اقدامات در این زمینه درست اندیشیده نشود، توسعه کشور را نیز نابود می کند.

منبع: روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر96.01.19

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است