Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 256 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 3328
دیروز  ------------------دیروز ------------------17183
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 20511

پوشش بیمه سلامت برای کارتن‌خواب‌ها/افزایش مصرف موادمخدر در نوروز

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

رئیس مرکز درمان اعتیاد بهزیستی از دادن غذای گرم به افراد بی‌سرپناه در مراکز نگهداری خبر داد و گفت: کارتن‌خواب‌ها تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند.


مجید رضازاده در گفت‌وگو با خبرنگار شهری و رفاهی خبرگزاری فارس گفت: حدود 600 هزار معتاد خدمات سم‌زدایی، درمان غیردارویی، مددکاری و اشتغال دریافت کردند و قرار است کارتن‌خواب‌ها در کشور تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند.

وی افزود: مرکز مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی با شماره تماس 66762087 و شماره اورژانس اجتماعی 123 آمادگی دارد تا افراد کارتن‌خواب را از این طریق به مراکز بهزیستی معرفی کند.

وی ادامه داد: افراد کارتن‌خواب پس از معرفی به این مراکز با توجه به نیازی که دارند تحت دریافت خدمات ما قرار می‌گیرند و ابتدا غربالگری می‌شوند چنانچه مشکل اعتیاد داشته باشند به مراکز درمانی و اگر بی‌سرپناه باشند به مراکز نگهداری یا مراکز گذری ارجاع داده می‌شوند تا به آنها سرنگ، سوزن و خدمات بهداشتی ارائه شود.

رئیس مرکز درمان اعتیاد بهزیستی گفت: مراکز گذری یا DIC در حال حاضر در کشور 140 مرکز است، مراکز شبانه 50 مرکز و 250 تیم سیار نیز برای ارائه خدمات به این افراد فعال هستند.

رضازاده با اشاره به اینکه غذای گرم و ارائه نکات بهداشتی در مراکز نگهداری به این افراد بی‌سرپناه داده می‌شود، گفت: افرادی که مکانی برای گذراندن شب نداشته باشند می‌توانند در شلترها بمانند.

رئیس مرکز درمان اعتیاد بهزیستی در مورد ظرفیت مراکز نگهداری افراد بی‌سرپناه، گفت: هر سرپناه حدود 40 تا 50 نفر ظرفیت نگهداری دارد و مراکز روزانه ظرفیت نگهداری 150 نفر را دارد اما تیم‌‌های سیار به هر تعدادی می‌توانند خدمت‌رسانی کنند.

وی با بیان اینکه برای گروه‌های پرخطر مراکز ارائه دهنده خدمات ما در ایام عید فعال بوده گفت: مراکز نگهداری از کودکان کار در ایام عید تعطیل‌بردار نیست.

رضازاده گفت: همچنین مراکز روزانه و شبانه‌ای که موجود است و همچینین بازرسی تیم‌های سیار در سطح شهر برای رسیدگی به زنان در معرض آسیب و معتادان پرخطر در تمام عید نوروز و تعطیلات فعال بوده اند.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی گفت:‌ح کرد: در ایام عید متأسفانه مصرف مواد کمی بیشتر از سایر ایام می‌ شود.

منبع: فارس 96.01.16

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است