Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 170 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 2840
دیروز  ------------------دیروز ------------------16739
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 2840

اختتاميه طرح بین المللی خانه و مدرسه در زاهدان

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان از اختتاميه طرح بین المللی خانه و مدرسه در زاهدان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با موادمخدر سيستان و بلوچستان؛ محمدهادی مرعشی اظهار کرد: اثرات مثبتی که در حین اجرای این برنامه در یاد ها متبادر میشد خوشبختانه به عینه در رفتار خانواده ها قابل مشاهده است و این موضوع موفقیت این طرح را به اثبات می رساند.وی افزود: در واقع حلقه‌ی مفقوده اعضای خانواده با یکدیگر در این برنامه دیکته شد .


مرعشی با اشاره به لزوم توجه خانواده نسبت به آسیب اجتماعی اعتیاد و به ویژه مواد اعتیادآور نوظهور کمتر شناخته شده خاطر نشان کرد : تنها 2 تا 10 درصد ایرانیان گرفتار اعتیادند اما نسبت به مواد اعتیاد آور جدید نیز باید حساسیت ویژه داشت .


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان وبلوچستان تصریح کرد : بر اساس پژوهش های انجام شده حالتی که به یک معتاد در اثر مصرف مواد مخدر دست می دهد با حالتی که افراد در استفاده از فضاهای مجازی استفاده می کنند برابری می کند و نیاز است خانواده ها نسبت به حضور فرزندان خود در این گونه فضاها حساسیت بیشتری داشته باشند .


مرعشی خطاب به خانواده های حاضر در جلسه گفت : شما یک تجربه جهانی را گذرانده‌اید و یقینا هم خود و هم خانواده هایتان این تجربه شیرین را از یاد نخواهید برد.


علیرضا نخعی مدیر کل آموزش و پرورش استان در آیین اختتامیه طرح خانه و مدرسه اظهار کرد : از خانواده هایی که در این طرح شرکت کرده اند به پاس اینکه این برنامه را مهم دانسته و برای آن وقت گذاشته اند سپاسگزارم .


وي افزود : برنامه خانه و مدرسه رویدادی اثر گذار در بهبود و تحکیم روابط عاطفی درون خانواده و اولیا با یکدیگر و مهم تر از آن ارتباط خانه و مدرسه است .


نخعی یکی از بهترین و مهم ترین همکاری های عالَم را همکاری بین خانه و مدرسه دانست و تصریح کرد : من تحسین می کنم پدران و مادرانی را که برای تربیت فرزندان خود وقت می گذارند و با مدرسه ی فرزندان خود ارتباط برقرار می کنند و در پی آنند که بدانند در مدرسه ی فرزند آنان چه اتفاقی می افتد .

مدیر کل آموزش و پرورش استان خاطر نشان کرد : والدینی که در پی شناخت نیازهای فرزندان خود هستند و با کمک مدرسه در پی پاسخ دادن منطقی به نیازهای گوناگون فرزندان خود به ویژه پاسخ به نیاز عاطفی کودکان قدم برمي‌دارند آینده درخشانی را برای کودکان خود رقم خواهند زد .


وی بیان کرد: هرچه در این زمینه بین خانه و مدرسه همکاری باشد توفیقات افزونتری در مسیر تربیت دانش آموزان حاصل می شود .


نخعی خانواده را مقدمه جامعه دانست و گفت : خانواده سالم ضامن سلامت جامعه است و این برنامه که امروز اختتامیه آن برگزار شد در حقیقت می خواهد خانواده را به کارکرد اصلی خود که بستر ایجاد همه ی فضائل انسانی است برگرداند.


مدیر کل آموزش و پرورش استان تاکید کرد : البته آنچه که در این طرح به صورت یک برنامه علمی طرح ریزی و تدوین شده همان چیزی است که در دین ما به آن اشاره شده است . ترسیمی از جایگاه خانواده که در فرهنگ اعتقادی ما به آن توجه شده که خانواده محل معراج انسان است . وی از همکاری ها و تلاش های اعضای تیم خانه و مدرسه و به ویژه از دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که طرح خانه و مدرسه با همکاری این نهاد صورت گرفته است تقدیر نمود .


گفتني است؛ برنامه fastاز طرح هاي اداره مراقبت در برابر آسيب هاي اجتماعي است و امسال در دبستان شهيد نامجو الف در زاهدان با نظارت مربي داراي گواهينامه بين المللي، برگزار شد . شايان ذكر است؛ اعضاي تيم خانه ومدرسه شامل يك نفر معلم، يك نفر والد و دو نفر شريك اجتماعي و يك نفر رابط هماهنگي است و ده خانواده كه كودك كلاس اولي دارند با تمام افراد خانواده به مدت 4 ساعت در يك روز و در هشت هفته در اين برنامه شركت داشته اند .

منبع: روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با موادمخدر سيستان و بلوچستان95.12.28

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است