Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 181 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 2928
دیروز  ------------------دیروز ------------------16739
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 2928

جمع آوری 6 هزار معتاد متجاهر از حاشیه شهر مشهد/ بازرسی عطاری ها در دستور کار دادسرا

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

جانشین سرپرست دادستان عمومی و انقلاب مشهد گفت: 6 هزار معتاد متجاهر امسال از مناطق حاشیه شهر مشهد جمع آوری شده اند.

به گزارش ایرنا قاضی مهدی خدابخشی، پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: بیش از 92 درصد از جرائم مواد مخدر مشهد مربوط به حاشیه شهر است که در این راستا هشت مرکز آلوده کلان و 278 مرکز جزئی آلوده در حوزه مواد مخدر در حاشیه شهر شناسایی شده و برای پاکسازی در دستور کار است.


وی بیان کرد: از ابتدای امسال در چهارچوب اجرای طرح پاکسازی مناطق حاشیه شهر و برخورد با توزیع کنندگان مواد مخدر طرح های مختلف و مداومی با مرکزیت دادستانی و همکاری بسیج و نیروی انتظامی انجام شده است.


خدابخشی ادامه داد: با اجرای این طرح علاوه بر جمع آوری 6 هزار معتاد متجاهر، جرائم مربوط به مواد مخدر نظیر سرقت نیز حدود 30 درصد کاهش یافته است.


وی بیان کرد: در روزهای پایانی سال نیز از 12 اسفندماه تاکنون طرح جمع آوری معتادان متجاهر به صورت ویژه دنبال و 737 معتاد دستگیر شدند که 82 نفر آنها شهرستانی و 46 نفر زن هستند.


معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد افزود: همچنین از ابتدای امسال هزار و 120 معتاد نیز توسط پلیس انتظامی مشهد و 19 هزار و 268 نفر توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر دستگیر شدند که بخش عمده ای از این افراد در مراحل اولیه تشکیل پرونده رفع و رجوع شدند.


خدابخشی ادامه داد: در سال جاری 2 تن و 365 کیلوگرم مواد مخدر توسط فرماندهی انتظامی مشهد و 25 تن نیز توسط فرماندهی انتظامی استان کشف و ضبط شد.


وی با بیان اینکه هم اکنون 2 هزار و 300 معتاد در کمپ ها تحت مداوا هستند، افزود: یک مرکز دولتی اقامت اجباری معتادان متجاهر در مشهد ویژه زنان و یک مرکز ویژه مردان با ظرفیت نگهداری 800 نفر فعال است که برای ایجاد ظرفیت بیشتر با بخش خصوصی قرارداد منعقد شده و سرریز معتادان جمع آوری شده در مراکز خصوصی نگهداری می شوند.


خدابخشی خاطرنشان کرد: پرونده های موجود در دادسرای مشهد از سال گذشته هفت هزار و 699 فقره بود و از ابتدای امسال نیز ورودی پرونده 27 هزار و 685 فقره و تعداد پرونده های خروجی 28 هزار و 370 مورد بوده که فزونی پرونده های خروجی بر پرونده های ورودی بیانگر عملکرد مثبت این مجموعه است.


جانشین سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب مشهد افزود: برنامه سال آینده دادسرا نیز تداوم طرح های جمع آوری معتادان متجاهر و فروشندگان مواد مخدر و شناسایی و بازدید از عطاری های سطح شهر است.


خدابخشی تاکید کرد: آسیب عطاری ها در مشهد جدی است و باید مورد توجه بیشتر قرار گیرند.


یک سوم جمعیت سه و نیم میلیون نفری مشهد در مناطق حاشیه ای شهر زندگی می کنند.

منبع: ایرنا 95.12.26

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است