Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 188 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 4698
دیروز  ------------------دیروز ------------------16504
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 38385

شهیدان نماد اقتدار ملت و سرمایه نظام هستند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه باموادمخدر کیش در مراسم گرامی داشت روز تکریم شهدا گفت: شهیدان نماد اقتدار ملت و سرمایه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه باموادمخدر کیش، محمدحسن جهان در حاشیه مراسم گرامی داشت سالروز تاسیس بنیاد شهید و روز تکریم شهدا که با حضور مردم و مسئولان در مسجد امام حسن مجتبی(ع) و مزار شهدای گمنام کیش برگزار شد شهدا را نماد اقتدار ملت عنوان کرد.


وي تصریح کرد: شهدا به عنوان قهرمانان اصلي اين مرز و بوم، همان نام آوراني هستند که گاه در اوج بي‌نامي در آسمان‌ها مشهورتر از زمين‌اند.


دبير شورا افزود: شهادت از برترین واژه های فرهنگ اسلامی و از مقدّس ترین مفاهیم معارف الهی و اوج کمال انسان است .


جهان در ادامه افزود : شهدا با ایثار واز خود گذشتگی امنیت وآرامش را به کشور وملت ایران هدیه کردند وما همواره مدیون خون شهدا هستیم وقدردانی از این عزیزان وخانواده های معزز ایشان یکی از وظایف اصلی ما وکم ترین کاری است که ما در قبال فداکاری آنان می توانیم انجام بدهیم .


وي با اشاره به برگزاری این مراسم در جوار مزار مطهر شهدای گمنام کیش، راز جاری ماندن شهدا در اذهان و قلوب مردم ایران را اخلاص، دینداری، خداشناسی و ایثار و فداکاری آنان اعلام نموده و اظهار داشت: نامگذاری 22 اسفند بنام روز بزرگداشت مقام و منزلت شهید، کمترین ادای دین و انجام وظیفه در قبال شهدای والامقام است.


دبير شورا افزود: شهدای والامقام برای به ثمر رسیدن انقلاب از همه هستی خود گذشتند و اغلب مردم در زمان حاضر با استمرار بخشی راه شهدا و ایثارگران مدافع انقلاب و ارزش ها هستند.


جهان در پایان خاطرنشان کرد: همه باید تلاش کنیم تا فرهنگ ایثار و شهادت و تفکر بسیجی بر جامعه مان حاکم شود و مطمئنن تا این فضا هست ، هیچ خطری جامعه ی ما را تهدید نخواهد کرد.


امام جمعه کیش نیز دراین مراسم گفت: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران بسیاری از ارزش های فراموش شده دینی همچون جهاد و شهادت را احیاء کرد.


وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ارزش های بسیاری همچون جهاد و شهادت را که قبل از انقلاب کنار گذاشته و به فراموشی سپرده شده بود را احیاء کرد گفت: مجلس و محفلی که در تکریم شهدا برگزار می شود بسیار ارزشمند است.


امام جمعه کیش افزود: بحث شهادت و شهید پیش از اسلام و در کتب دینی چون تورات و انجیل نیز آمده و مورد توجه بوده است.


وي به اینکه بسیاری از ارزش ها دینی در سال های قبل از انقلاب کنار گذاشته و فراموش شده بود اشاره و اظهار کرد: ارزش هایی مانند جهاد و شهادت که شنیده و خوانده بودیم و فکر می کردیم که مربوط به زمان های گذشته است و تکرار نمی شود با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی جان تازه گرفته و احیاء شدند.


امام جمعه کیش با بیان اینکه در فرهنگ و کتب دینی و روایی کشته شدن در راه خدا به شهادت تعبیر شده است اما مرگ های دیگری نیز وجود دارد که از آن ها به شهادت تعبیر می شود مانند کشته شدن برای دفاع از اهل خانواده، دفاع از اموال در برابر کسانی که به ناحق قصد تصرف آن ها را دارند، دفاع از حق همسایه، ایستادگی در برابر غارتگران و کسانی که برای دفاع از دین خدا وارد میادین نبرد شده و کشته شوند شهید محسوب می شوند.


امام جمعه کیش با بیان روایتی از حضرت علی(ع) که در آن آمده است «مومن در هر حالت و هر ساعتی قبض روح شود در حکم شهید است» بهشت را دارای درجاتی خواند که بالاترین مرتبه آن به کسانی تعلق می گیرد که در خط مقدم و در مقابل دشمن جنگیده و روی برنگردانده اند و در این راه کشته شده اند.


وی با اشاره به اینکه شهادت معامله با خداست اظهار کرد: معامله با خدا دارای ۵ رکن اساسی است و آن اینکه در این معامله پر سود خریدار خداست و فروشنده مومنی است که از جان خود می گذرد و مطالع جان و مال مومن و بهای معامله بهشت و سند معامله نشانه هایی است که در سه کتاب آسمانی تورات، انجیل و قرآن توسط سه پیامبر اولوالعظم فرستاده شده است.


گفتنی است در این مراسم از مادر شهید علی تابش با اهداء لوح تقدیر قدردانی شد.


مراسم گرامی داشت روز شهدا با حضور امام جمعه کیش، امام جمعه اهل سنت، دبیر شورای هماهنگی مبارزه باموادمخدر کیش ، فرماندهان نظامی و انتظامی، جمعی از مدیران سازمان منطقه آزاد کیش و مسئولان ادارات و نهادهای مستقر در کیش در مسجد امام حسن مجتبی(ع) و مزار ۵ شهید گمنام کیش برگزار شد.


گفتنی است سالروز تاسیس بنیاد شهید به عنوان روز بزرگداشت شهدا نام گرفته است؛ شهیدان انسان های وارسته ای بودند که با شجاعت و دلاورمردی خود، فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه نهادینه کردند و تا آخرین نفس به دفاع از میهن اسلامی پرداختند و امنیت و آرامش کنونی کشور مرهون و وامدار فداکاری آنها است.

منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه باموادمخدر کیش95.12.25

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است