Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 192 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 4843
دیروز  ------------------دیروز ------------------16504
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 38530

استاندار زنجان در نشست خبری: زنجان را اولین استان بدون معتاد متجاهر اعلام خواهیم کرد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

استاندار زنجان گفت: در تلاش هستیم که در سال آتی، زنجان را به عنوان اولین استان بدون معتاد متجاهر اعلام کنیم.

به گزارش ایسنا، اسدالله درویش‌امیری در نشست خبری ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن، اظهار کرد: گذشتگان با تغییر سال سنت خوبی به نام عید نوروز را برای آیندگان به جای گذاشته‌اند و این سنت محاسن زیادی دارد و فرصتی است تا کدورت‌ها در جامعه از بین برود و دوستی‌ها جای آن را بگیرد. در این ایام خانه‌تکانی‌ها آغاز شده و بهتر است برای دل‌های خود نیز خانه‌تکانی انجام دهیم.

این مسئول ادامه داد: در این روزها طبیعت از خواب زمستانی بیدار می‌شود و جامه سبز برتن می‌کند، باشد که خداوند ما را از خواب غفلت بیدار کند و ما هم کینه‌ها را از دل خارج کنیم و جامعه را با صفا و صمیمیت بسازیم.

وی، خبرنگاری را کاری سخت، دشوار و کم‌مزد دانست و خاطرنشان کرد: هر کاری که مزد کمی داشته باشد، کار به درستی انجام نمی‌شود مگر عشق به کار وجود داشته باشد و حتما در کار خبرنگاری عشق است که با توجه به مزد کم این کار، خبرنگاران به درستی کار خود را انجام می‌دهند و کار رسانه‌ای و خبرنگاری باید در جوهره افراد باشد تا بتواند به درستی و با مزد کم و عشق، کار خود را انجام دهد.

درویش‌امیری افزود: همکاری صمیمانه و صادقانه‌ای در انعکاس اخبار در استان مشاهده می‌شود و غرض‌ورزی در فضای رسانه‌ای استان یا وجود ندارد و یا به حدی کم است که قابل مشاهده نیست. همچنین همان‌طور که در روزهای اول حضور خود در استان از خبرنگاران خواستم اخبار خوب، امیدوارکننده و نشاط ‌آور از استان منعکس کنند تا حضور پررنگ مردم، سرمایه‌گذاران و افرادی که می‌خواهند به استان وارد شوند، را فراهم کنند.

استاندار زنجان یادآور شد: در نیمه دوم امسال در زمینه‌های اشتغال، سرمایه‌گذاری داخلی و سرمایه‌گذاری خارجی همچنین در حمایت از تولید و ... با قوت و برنامه‌ریزی حرکت کردیم و در سال آینده نیز با برنامه و اهداف جامع‌تری حرکت خواهیم کرد و امسال از همه ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه استان استفاده کردیم و قول می‌دهیم که در سال آینده نیز از همه ظرفیت‌ها برای رشد، توسعه، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه میزان مشارکت‌های اجتماعی در استان زنجان بالا است، تصریح کرد: در رتبه‌بندی کشوری استان زنجان از جهت مشارکت اجتماعی رتبه اول را دارد و از این جهت ۲۹۷ سمن، سازمان مردم‌نهاد و خیریه فعال در استان وجود دارد و این نشان از آن دارد که این سمن‌ها توانسته‌اند از ظرفیت موجود اقشار مختلف مردم به خوبی استفاده کنند. همچنین مشارکت اجتماعی در استان در زمینه حمایت از سلامت جامعه سرآمد همه بخش‌ها است به طوری که در روزهای اخیر شاهد افتتاح بزرگ‌ترین مرکز دیالیز کشور با مشارکت مردم در استان بودیم و دولت در افتتاح این مرکز فقط نقش حمایت اداری داشته و مابقی کارها با همت مردم صورت گرفته است و از این نوع کارها استقبال می‌کنیم.

این مسئول ادامه داد: در بحث مبارزه با اعتیاد در استان و تبدیل استان به اولین استان بدون معتاد متجاهر از ظرفیت این سمن‌ها استفاده خواهد شد و این مهم در دستور کار ستاد مبارزه با موادمخدر استان قرار دارد و می‌توان به صراحت اعلام کرد که شهرستان‌های طارم، ماه‌نشان، ایجرود و سلطانیه معتاد متجاهر ندارند.

درویش‌امیری با اشاره به ظرفیت خوب حوزه فرهنگی و هنری استان، اظهار کرد: در مجموع اصحاب هنر و هنرمندان بزرگی در استان وجود دارد و استان ظرفیت مناسبی را نیز در این بخش دارد و در سال آتی برنامه حمایت و تقویت آنان با اجرای برنامه‌های بومی و اصیل ایرانی ـ ‌اسلامی را داریم، زیرا اجرای این‌گونه برنامه‌ها خود به نوعی مقابله با فرهنگ خارجی وارداتی است.

وی با اشاره به انتخابات پیش ‌روی در سال آینده، خاطرنشان کرد: انتخابات مهم‌ترین موضوع در سال آینده است و همه در دوازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری و پنجمین انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا، مکلف به اجرای انتخابات در چارچوب قانون هستند و قانون تکلیف همه را مشخص کرده است. همچنین نگاه هوشمندانه‌ای نیز رهبر معظم انقلاب به این موضوع داشتند و منشور انتخاباتی را به مجمع تشخیص مصلحت نظام و سران سه قوه ابلاغ کردند و این منشور برای همه فصل‌الخطاب است و در این ۱۹ بند و چند تبصره تکلیف همه اعم از مجری، ناظر و بازرس مشخص شده است و امیدواریم که تا ۲۹ اردیبهشت شاهد رقابت و پس از آن شاهد دوستی‌ها و رفاقت‌ها باشیم.

وی با اشاره به آمارهای اقتصادی استان، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین فاکتوری که دولت بر روی آن متمرکز است موضوع اشتغال و طرح رونق اقتصادی است و تشکیل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید نیز از اولویت‌های کاری دولت است.

نماینده عالی دولت در استان زنجان خاطرنشان کرد: به دلیل آنچه که صنعت کشور در گذشته به آن دچار شده بود و بخش عمده صنعت، معدن و کشاورزی با مشکلاتی از قبیل تامین سرمایه در گردش مشکل ادامه طرح‌های نیمه‌تمام و یا پشتوانه مالی برای ماشین‌آلات و ... وجود داشت، دولت به فکر نجات این بخش‌ها افتاد و کارگروه تسهیل را راه‌اندازی کرد و از زمان تشکیل این کارگروه در استان، اقدامات خوبی در این کارگروه انجام شده است، به طوری که ۹۸۵ پرونده به کارگروه و یا کمیته‌های مربوطه ارسال شده که ۹۵۸ پرونده مورد رسیدگی قرار گرفته است. همچنین ۵۲۴ مصوبه از این کارگروه حاصل شده که از این تعداد مصوبه ۴۲۱ مصوبه اجرا شده است.

درویش‌امیری یادآور شد: در یازده ماهه امسال، ۲۴ جلسه کارگروه در شهرک‌ها و واحدهای صنعتی و نیز ۵۱ جلسه کمیته فرعی برگزار شده که عمده مشکلات مطرح شده در این جلسات در حوزه امور مالیاتی، معوقات بانکی، تامین اجتماعی، محیط زیست و منابع‌طبیعی بوده است. همچنین با تلاش‌هایی که در کارگروه رفع و موانع تولید انجام شد از ۶ هزار و ۳۰۰ شغل متزلزل صیانت شده است.

این مسئول با اشاره به طرح رونق تولید، تصریح کرد: تسهیلاتی در قالب طرح رونق تولید به بنگاه‌های کوچک و متوسط زودبازده اعطا شد که در استان ۸۴۸ طرح به کارگروه ارائه شد که ۶۳۴ مورد توسط کمیته پذیرفته شد و ۳۴۵ پرونده مورد پذیرش بانک قرار گرفته و منجر به پرداخت تسهیلات شده است و ۲۶۴ میلیارد تومان از محل طرح رونق به واحدهای متقاضی پرداخت شده که ۱۷۲ طرح در حوزه صنعت و معدن به مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان و ۱۷۳ طرح در حوزه کشاورزی به مبلغ ۶۴ میلیارد تومان پرداخت شده است. لازم به ذکر است که سامانه ثبت‌نام تسهیلات وزارتخانه در مهرماه بسته شد ولی پس از آن طی توافقی که در شورای هماهنگی بانک‌ها به انجام رسید، ۳۰۶ میلیارد تومان خارج از سامانه تسهیلات ولی با همان ضوابط به متقاضیان پرداخت شده است.

درویش‌امیری خاطرنشان کرد: از دهم اردیبهشت تا بهمن‌ماه بر اساس گزارش اداره‌کل تامین اجتماعی از 6300 شغل جدید صیانت شده و نیز 4030 شغل جدید ایجاد شده است. همچنین دو هزار نفر در مرحله عقد قرارداد کارفرما با تامین‌اجتماعی هستند. در سال ۹۲، ۸۳ هزار و ۴۱۳ نفر ‌بیمه شده اجباری تامین‌اجتماعی در استان وجود داشت و این میزان در پایان سال ۹۴، ۱۰۴ هزار نفر و در پایان بهمن‌ماه امسال ۱۰۸ هزار و ۲۸۰ نفر است و این در شرایطی است که هزار نفر هم در بخش کارگری بازنشسته شده‌اند.

استاندار زنجان با اشاره به حجم سرمایه‌گذاری خارجی، یادآور شد: حجم سرمایه‌گذاری خارجی از سال۸۶ تا پایان ۹۲، ۱۵۴ میلیون دلار بوده و از پایان سال ۹۲ تا پایان ‌بهمن امسال این میزان، ۳۸۵ میلیون دلار و نیز ۳۰ میلیون یورو است که این ۳۰ میلیون یورو توسط شرکت پانچ که تولید کننده گیربکس اتومات است، تامین شده است.

این مسئول ۳۵ کشور را مقصد کالاهای صادراتی استان دانست و گفت: از ۳۲ کشور نیز به استان کالا وارد می‌شود که مواد اولیه و ماشین‌آلات عمده واردات استان را تشکیل می‌دهد و افزایش درآمد گمرک از ۲۲۸ میلیون دلار سال ۹۴ به ۲۹۴ میلیون دلار در یازده ماهه امسال نشان از رونق تولید و صادرات در استان است.

وی با اشاره به فعالیت‌های صندوق مهر امام‌رضا (ع)، یادآور شد: در یازده ماه امسال به یک‌هزار و ۶۸۰ نفر تسهیلات مشاغل خانگی از ۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۴ درصد اعطا شده است که مجموع آن ۲۶ میلیارد تومان است و توفیقاتی نیز در مسکن مهر به وجود آمده که از ۳۲ هزار مسکن مهر استان، ۳۰ هزار و ۹۶۰ واحد تحویل داده شده و یک‌هزار و ۴۰ واحد باقی مانده که بالای ۹۰ درصد پیشرفت دارند و امیدواریم در ۳ ماهه اول سال آینده شاهد بسته شدن پرونده مسکن مهر در استان باشیم.

این مسئول در پاسخ به پرسش خبرنگاران، اظهار کرد: نشست‌هایی را با انجمن خبرنگاران و مدیر مسئولان روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها داشته‌ایم و بخشی از مشکلات نیز مطرح و مورد بررسی قرار گرفت و در تلاش هستیم که مشکلات خبرنگاران را با دستگاه‌ها حل کنیم و بحث‌هایی با یکی از شرکت‌هایی که در حوزه مسکن مهر فعالیت دارند، انجام شد و قرار شد واحدهایی را که باقی مانده را با حداکثر مساعدت به خبرنگاران اعطا شود.

درویش‌امیری، تصریح کرد: از ۶۹۰ میلیارد تومان درآمد استان، ۲۶ درصد آن توسط مالیات صنوف تامین شده و ۲۷ درصد توسط مالیات کارمندان دولت وحقوق‌بگیران دریافت می‌شود و وصول درآمد استان مبتنی بر عملکرد است و وصول مالیات مبتنی بر درآمد است که براساس اسناد و مدارک خواهد بود.

منبع: ایسنا 95.12.24

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است