Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 228 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 10749
دیروز  ------------------دیروز ------------------12618
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 69353

تهیه بانک اطلاعاتی معتادان از طریق عنبیه چشم و انگشت‌نگاری در سال ۹۶

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا گفت: تهیه بانک اطلاعاتی از معتادان دستگیر شده از طریق عنبیه چشم و انگشت نگاری در دستور کار است و در سه ماه اول سال 96 اجرایی می شود.


به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار مسعود زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر که صبح امروز در استانداری استان مرکزی برگزار شد، با اشاره به پیگیری مسئولان برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت: امروز در راستای سیاست‌های کشور و براساس حساسیت‌ها و تاکیدات مقام معظم رهبری درباره آسیب‌های اجتماعی اقدامات جدی در حال انجام است.

وی افزود: براساس تاکیدات و حساسیت‌های مقام معظم رهبری درباره آسیب‌های اجتماعی جلساتی محضر معظم‌له برگزار شد و در این جلسات نخستین آسیب اجتماعی که مقام معظم رهبری برحل آن تاکید داشتند و به مسئولان درباره پیگیری آن تاکید فرمودند بحث اعتیاد و مواد مخدر بود.

زاهدیان تصریح کرد: شاید اعتیاد و مواد مخدر با توجه به تاثیری که بر وقوع و ارتکاب سایر جرایم دارد بتوان گفت یک موضوع زمینه‌ای برای سایر آسیب‌های اجتماعی است و این حساسیت مقام معظم رهبری و با توجه به تدابیر معظم‌له امری اساسی و محوری است.

وی بیان کرد: ایران به واسطه قرار گرفتن در جوار افغانستان و پاکستان در زمینه موادمخدر و اعتیاد بیشتر تهدید می شود و جمهوری اسلامی ایران تاکنون در امر مبارزه با موادمخدر توفیق داشته و در این راه شهدا و جانبازان زیادی را تقدیم انقلاب کرده است.

سردار زاهدیان عنوان کرد: در آمارهای موجود نزدیک به دو میلیون نفراز جمعیت کشور معتاد هستند که با احتساب خانوار حداقل هشت میلیون نفر به صورت مستقیم درگیر پیامدهای این آسیب می باشند.

وی گفت: امسال 613 تن انواع موادمخدر از سوداگران مرگ در کشور کشف شده که این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل، 14 درصد افزایش یافته است.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا اظهار کرد: جمع آوری معتادان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 29 درصد افزایش یافته است.

سردار زاهدیان گفت: دستگیری قاچاقچی و توزیع کنندگان موادمخدر نیز از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل یک درصد افزایش داشته است.

وی عنوان کرد: فعالیت باندها و شبکه های موادمخدر باید با اشراف اطلاعاتی ویژه دنبال شود و تمرکز بر شناسایی عناصر اصلی در اولویت برنامه های پلیس مبارزه با موادمخدر است.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا گفت: تهیه بانک اطلاعاتی از معتادان دستگیر شده از طریق عنبیه چشم و انگشت نگاری در دستور کار است و در سه ماه اول سال 96 اجرایی می شود.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب بحث اعتیاد و موادمخدر را به عنوان مهمترین آسیب اجتماعی مطرح کرده اند و همه باید در راستای دغدغه های رهبر معظم در این راستا گام های بلندی برداریم.

سردار زاهدیان بیان کرد: استان مرکزی اقدام های ارزنده ای در راستای مبارزه و مقابله با موادمخدر انجام داده و در رابطه با جمع آوری معتادان متجاهر عملکرد مطلوبی دارد.

وی اظهار کرد: مرکز نگهداری معتادان ابراهیم آباد اراک ظرفیت های خوبی در راستای نگهداری و درمان معتادان دارد اما از همه ظرفیت آن استفاده نمی شود که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا افزود: یک مرکز مشاوره و مددکاری پلیس در حوزه موادمخدر در سال 96 با تامین اعتبار از موادمخدر ناجا در اراک ایجاد خواهد شد.

کشف 7 هزار و 113 کیلوگرم انواع مواد مخدر و رشد 30 درصدی کشفیات در استان مرکزی

سردار کیومرث عزیزی فرمانده انتظامی استان مرکزی در ادامه این نشست گفت: هفت هزار و 113 کیلوگرم انواع موادمخدر در این استان امسال کشف و ضبط شده که این میزان نسبت به پنج هزار و 489 کیلوگرمی مدت مشابه سال قبل، افزایش 30 درصدی را نشان می دهد.

سردار کیومرث عزیزی افزود: در این مدت 13 هزار و 505 معتاد در استان مرکزی دستگیر شده اند که این آمار در مدت مشابه سال قبل 11 هزار و 132 نفر بوده است.

وی بیان کرد: 223 دستگاه خودرو و 89 دستگاه موتورسیکلت نیز امسال در راستای مبارزه با موادمخدر از قاچاقچیان و توزیع کنندگان در این استان توقیف شده است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی اضافه کرد: شهرستان های این استان در این مدت به جزء ساوه، خمین، محلات و شازند با افزایش کشف موادمخدر همراه بوده اند.

گفتنی است در پایان، آموزش کارکنان ادارات کل منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، محیط زیست استان مرکزی، دهیاران، شوراهای اسلامی روستایی، مروجان و کشاورزان این استان در خصوص آگاهی از کشت گیاهان ممنوعه در این نشست مصوب شد.

منبع: فارس 95.12.21

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است