Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 252 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 10918
دیروز  ------------------دیروز ------------------12618
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 69522

نقش بهزیستی در جمع‌آوری معتادان متجاهر

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

رییس سازمان بهزیستی کشور ضمن اشاره به آنکه در جلسه صد و سی و سوم ستاد مبارزه با مواد مخدر عنوان شد که «مسئولیت جمع‌آوری معتادان متجاهر کاملا به بهزیستی واگذار شد» گفت: جمع آوری همیشه بر عهده نیروی انتظامی است، غربالگری‌ها نیز بر عهده NGOهای همکار بهزیستی بوده و مراکز ماده 15 نیز در این ساماندهی حضور دارند و به این ترتیب بهزیستی تنها "مدیریت" این کار را بر عهده دارد.

انوشیروان محسنی بندپی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: بهزیستی به طور کلی مدیریت ساماندهی معتادان متجاهر را بر عهده دارد و همچنین متولی مراکز ماده 16 نیز بهزیستی است.

وی در ادامه عنوان کرد: برنامه طرح تحول مدیریت و ساماندهی معتادان متجاهر را در دستور کار داشتیم و برای آن یک سند ملی تنظیم کردیم و به این ترتیب الگوی درمان «دادگاه مدار» نیز تنظیم شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ضمن اشاره به آنکه چندی پیش وزیر کشور از واگذاری جمع آوری معتادان متجاهر به سازمان بهزیستی خبر داده بود تصریح کرد: منظور از جمع آوری آن است که بهزیستی متولی مراکز ماده 16 است و جمع آوری‌ها همچنان با نیروی انتظامی است.

بندپی در پایان گفت: به زودی تفاهم نامه‌ای در خصوص واگذاری رسمی مرکز ماده 16 به سازمان بهزیستی میان این سازمان و ستاد مبارزه با مواد مخدر منعقد خواهد شد.

منبع: ایسنا 95.12.21

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است