Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 184 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 2933
دیروز  ------------------دیروز ------------------16739
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 2933

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر: شیب اعتیاد در استان بوشهر تند نیست

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: براساس بررسی های انجام شده وضعیت استان بوشهر نسبت به دیگر استانها ی آلوده در بخش اعتیاد بهتر و شیب آن زیاد تند نیست.

به گزارش ایرنا، علی مویدی روز پنجشنبه در کارگروه مشترک تخصصی اجتماعی و فرهنگی و ستاد مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر افزود: با توجه به اینکه میانگین اعتیاد در استان بوشهر نسبت به کشور پایین تر است، می طلبد این شرایط در استان حفظ شود.


وی اضافه کرد: همچنین استان بوشهر در بحث مقابله با توزیع مواد مخدر با توجه به اینکه در مسیر ترانزیت این مواد قرار دارد ولی تاکنون بخوبی در این مسیر حضور و کنترل کرده است به گونه ای که اداره کل اطلاعات 2محموله که هر یک بیش از یک تن مواد مخدر داشتند با انجام کار اطلاعاتی در دریا توقیف کردند.


مویدی تاکید کرد: با توجه به اینکه استان بوشهردر زمینه پاکسازی محله ها و خرده فروشان مواد مخدر کار خاصی انجام نداده باید در این بخش نیز برنامه ریزی انجام شود.


وی با تاکید برانجام کارها و برنامه های پیشگیرانه در بخش اعتیاد گفت: اجرای برنامه های پیشگیری از اعتیاد اجتماع محور در شهرها و روستاها، مصون سازی کودکان از مصرف مواد مخدر، آموزش مهارتهای زندگی و خانواده و اجرای برنامه پیشگیری در محیط های اداری، صنعتی و نظامی ضروری است.


مویدی با اشاره به اجرای طرح توانمند سازی والدین، دانش آموزان و معلمان در 13 استان برای مقابله با امر اعتیاد افزود: این طرح سال آینده در استان بوشهر نیز اجرا می شود.


وی با اشاره به شیب تند اعتیاد در پارس جنوبی گفت: براساس هماهنگی های انجام شده شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در پارس جنوبی باید تشکیل شود.


قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدراظهار کرد: با انجام اقدامات پیشگیرانه و تدوین پیوست های فرهنگی برای پارس شمالی باید از تکرار این معضلات و آسیب های اجتماعی در منطقه پیشگیری کرد.


وی بیان کرد: با توجه به اینکه مرکز درمان زنان گرفتار در دام اعتیاد در استان بوشهر وجود ندارد راه اندازی این مرکز در این استان ضروری است.


قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدرگفت: در زمان حاضر 26 مرکز درمان اعتیاد در استان بوشهر فعال است که باید این مراکز در شهرستانهایی که فاقد این مراکز هستند، فعال شود.


وی یادآور شد: همچنین سال آینده طرح هر مدرسه یک سمن (سازمان مردم نهاد) در استان بوشهر برای نخستین بار در کشور اجرا می شود.


نماینده مردم کنگان، دیر و جم در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به تغییر شرایط فرهنگی و اجتماعی جنوب استان به واسطه ورود صنعت اگر به فکر چاره ای در این منطقه نباشیم دچار بحران می شویم.


سکینه الماسی افزود: مهاجرت جوانان استان و کشور به جنوب استان بوشهر برای کار در تاسیسات نفت و گاز باعث شده ترکیب جمعتی در این منطقه به هم بخورد.


وی برضرورت تدوین نقشه راه و مطالعه جامع و کامل از مشکلات اجتماعی به روز شده استان بوشهر بویژه در جنوب این استان را مورد تاکید قرار داد.
استاندار بوشهر گفت: طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان با همکاری دهیاریها از محل 12 درصد عوارض وصولی به آنها اجرا شده و تاکنون 100 میلیارد ریال اعتبار در این زمینه جمع آوری شده است.


مصطفی سالاری افزود: همچنین برای تشویق دانش آموزان نخبه نیز در سفرهای شهرستانی از این دانش آموزان تقدیر می شود.


وی برگزاری مسابقه های درسی سراسری، برنامه تلویزیونی ستارگان امید، مسابقات ورزشی فجر امید، افزایش تعداد سازمانهای مردم نهاد از 16 به 140 تشکل را از جمله دیگر فعالیتهای استان برای تقویت بنیه علمی دانش آموزان عنوان کرد.


سالاری یادآور شد: همچنین بزودی مرکز رصد آسیب های اجتماعی در بوشهر راه اندازی می شود.

منبع: ایرنا 95.12.19

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است