Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 180 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 2880
دیروز  ------------------دیروز ------------------16739
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 2880

مجید مظفری: مقابله با اعتیاد به کار بنیادی نیاز دارد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

بازیگر سینما و تلویزیون درباره رويكرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر گفت : برای تحقق اين رویکرد و جلوگیری از عرضه و تقاضا برای مصرف مواد مخدر باید کار بنیادی انجام شود.


مجید مظفری در گفت‌وگو با روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: در حال حاضر نیروی انتظامی و مرزداران كشور تلاش بسیاری برای جلوگیری از ورود مواد مخدر صنعتی و شیمیایی و روان گردان ها به کشور می کنند و در عين حال مشاهده می کنیم که هر سال تعدادی از ماموران در این راه، شهید می شوند.


وی با اشاره به اینکه باید کار بنیادی برای جلوگیری از ورود مواد مخدر به کشور انجام شود، ادامه داد: در گذشته، مصرف مواد مخدر پنهانی بود اما متاسفانه در برخي نقاط پايتخت استعمال این مواد توسط معتادان متجاهر آشکار شده است .


بازیگر فیلم سینمایی شاه کلید تصریح کرد: از مهمترین مسایلی که باعث شیوع مصرف مواد مخدر در کشور شده، آن است که والدین به دلیل مسایل اقتصادی و مشکلاتی که دارند برای تربیت خانوادگی و اجتماعی فرزندان وقتی را صرف نمی کنند و فقط به عنوان تدارکات به فرزندان سرویس می دهند .


مظفری، تربیت اجتماعی و خانوادگی را مهم دانست و اظهار کرد: باید مهارت های زندگی در مرحله اول به والدین و سپس به کودکان و نوجوانان آموزش داده شود و امکانات رفاهی و تفریحی و ورزشی را برای آنان فراهم کرد.


به گفته وی، شهرداری‌ها در این زمینه بسیار می‌توانند کمک‌کننده باشند و با فراهم کردن امکانات و تجیهزات رفاهی، تفریحی و ورزشی برای افراد جامعه بویژه کودکان ، نوجوانان و جوانان در راه مبارزه اجتماعی با مواد مخدر قدم بردارند .


مظفری تاکید کرد که باید بهای کتاب‌ها نیز از سوی متولیان فرهنگی ارزان شود و حتی یارانه برای خرید کتاب ، تماشای تئاتر و سینما برای نوجوانان و جوانان فراهم شود و در واقع جوانان حق انتخاب داشته باشند و به سمت مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی و روان گردان ها روی نیاورند.


این بازیگر با بیان اینکه تاکنون به کارهای فرهنگی در کشور کمتر توجه شده است، خاطرنشان کرد: سرخوردگی نوجوانان و جوانان، بی انگیزگی و بی هدفی و نداشتن اوقات فراغت مناسب ناشی از کمرنگ بودن حوزه فرهنگ بوده و ضرورت دارد برای رهایی از اعتیاد امکانات فرهنگی در حد مطلوب و مناسب برای همگاگ فراهم شود.

منبع: روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر95.12.14

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است