Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 291 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 10975
دیروز  ------------------دیروز ------------------12618
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 69579

خرید سالانه 24 میلیارد یورو موادمخدر در اروپا

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

خبرگزاری رویترز روز سه شنبه در گزارشی از نهادهای اروپایی اعلام کرد که شهروندان اروپایی سالانه حدود 24 میلیارد یورو (28/27 میلیارد دلار آمریکا) صرف مواد مخدر می کنند.

به گزارش ایرنا، رویترز نوشت، نهاد پلیس اتحدیه اروپا (یوروپل) و مرکز نظارت بر مواد مخدر اتحادیه اروپا (EMCDDA) امروز اعلام کردند که با هزینه این مبلغ هنگفت از درآمد شهروندان اروپایی برای مواد مخدر، این مواد از بزرگترین منبع درآمد و فعالیت گروه های جرایم سازمان یافته در این قاره هستند.

این گزارش حاکی است که فناوری های نوین همچون شبکه های سری و واحدهای پولی دیجیتال نیز خود ابزارهای مهمی برای گسترش مبادلات آنلاین مواد مخدر در سطح این قاره شده اند.

«راب وینرایت» مدیر یوروپل نیز امروز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که تولید مواد مخدر و قاچاق آن همچنان یکی از بزرگترین و نوآورانه ترین بارازهای اروپایی است که توسعه فناوری های نیز موجب شده قاچاقچیان و فعالان در حوزه جرایم سازمان یافته راه های جدیدی را برای قاچاق این مواد به ارتحادیه اروپا و در سطح آن جستجو کنند.

وی واردات فزاینده هروئین از کشورهای حوزه قفقاز به اروپا را از پر سودترین جرایم برای این دسته از قاچاقچیان عنوان کرد و از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست برای مبارزه با این قبیل تجارت های سیاه که منشاء جرایم دیگری نیز هستند، قیام کنند و اجازه ندهند سرمایه های مالی و انسانی این قاره قربانی این سودجویان قرار گیرد.

شورای کنترل مواد مخدر وابسته به سازمان ملل تازه ترین گزارش خود در باره تولید، مصرف و مبارزه با مواد مخدر در سال ۲۰۱۵ را منتشر کرد.
بر اساس این گزارش سازمان ملل، در سال گذشته (2015) ۱۹ میلیون شهروند اتحادیه اروپا میان ۱۵ تا ۶۴ سال دست کم یک بار ماری جوانا و بیش از سه میلیون نفر کوکائین مصرف کرده اند.

این گزارش حاکی است که از هر چهار شهروند اتحادیه اروپا میان سنین ۱۵ تا ۶۴ سال دست کم یک نفر، یک بار هم که شده، مواد مخدر مصرف کرده است.

از این میان، ۱۹ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر حشیش یا ماری جوانا مصرف کرده اند. پس از آن به ترتیب کوکائین با ۳/۴ میلیون نفر، اکستازی با ۲/۱ میلیون و آمفتامین با ۱/۶ میلیون نفر قرار دارد.

بر اساس این گزارش، شهروندان دانمارک، فرانسه و بریتانیا در راس فهرست کشورهای پرمصرف مواد مخدر اروپایی معرفی شده و آمده است: نگرانی فزاینده مسئولان متوجه مصرف رو به افزایش مواد روان گردان است.

گفته می شود تنها در سال ۲۰۱۴ بیش از ۶۰۰ ماده جدید اعلام و کشف شده است و این یک افزایش ۵۵ درصدی را نشان می دهد.

منبع خبر: ايرنا 95.01.18 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است